web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Bójcie się i bądźcie posłuszni!

Iwona Wyszogrodzka, 28.11.2021

Ksiądz z Jasnej Góry przestrzega przed terrorystami na granicy, 28.11.2021

Do moich zajęć niedzielnych należy czasem porównywanie kazań w TVP.

Kazania częstochowskie oraz watykańskie interpretacje Franciszka – oparte na tym samym cytacie dnia – umacniają we mnie przekonanie, że chrześcijaństwo i polokatolicyzm to są to dwa odrębne nurty religijne.

Dziś pierwszy dzień adwentu.

Jasna Góra: terroryzm na białoruskiej granicy

„Ma przyjść Jezus, a my jesteśmy przygnębieni. Jak zachować w sobię tę czystość i nadzieję? – pyta retorycznie pan w fioletowej narzucie – gdy wokół tyle zagrożeń?

Jak odnaleźć tę miłość bożą gdy Covid, wielkie zagrożenie TERRORYZMEM tam, NA BIAŁORUSKIEJ GRANICY… Odpowiedź znajdziecie, mili moi w Chrystusie. Przygotujcie swoje serca na jego przyjście”. I tak dalej, będzie super i losowe frazesy.

Prymas Polak: „Przyjąć Chrystusa w uchodźcach”

O! A teraz Warszawa i konferencja Episkopatu i Katolickiej Agencji Informacyjnej.

„Wskazówka jest jedna i prosta. Przyjąć Chrystusa w uchodźcach i migrantach – mówi pan Wojciech Polak. – Odstąpmy od języka nienawiści i nietolerancji”.

To stanowisko odstaje od słów wszystkich pozostałych prelegentów – podkreśla TVP.

Czaputowicz: „Albo bronimy granic, albo jesteśmy ludźmi”

– A gdzie słowa o modlitwie za żołnierzy? Nie ma alternatywy – albo obrona granic albo działania humanitarne mówią pozostali na (m. in. Czaputowicz, były minister MSZ).

Papież: „Pomóżmy im”

Południe. Watykan i Franciszek:

„To bardzo smutne, gdy widzisz leniwego chrześcijanina rozwalonego w wygodnym fotelu lub na kanapie, obojętnego wobec ciężarów innych ludzi. Spotkałem się z migrantami. Pomyślmy, jak wielu z nich naraża się teraz na niebezpieczeństwa. Czuję ból, słysząc wiadomości o cierpieniu dzieci i ich rodziców na granicy Białorusi. Myślę też o tych, którzy przez morze uciekają z Afryki. Są źle traktowani przez przemytników, którzy ich zwabili. Szukają lepszej przyszłości w innym kraju. Towarzyszę im wszystkim całą swoją modlitwą i proszę instytucje kościoła katolickiego i organizacje, by nie były obojętne na ich cierpienia i ból. Pomóżmy im, okażmy solidarność. Proszę militarne formacje, by dostrzegły ich godność i niosły im pomoc”.

(Visited 43 times, 5 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.