web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Wiedźmiaki, nauczcie się mówić albo wypierdalajcie!

Jacek Dehnel, 27.10.2020

Protest Kobiet i brzuchaty ksiądz, Szczecinek, 25.10.2020

Dla mnie to, co się dzieje obecnie w języku protestu, jest również radykalnym zerwaniem z kościelnym świętojebliwym tonem, całym tym „pochylaniem się z troską nad problemem”, z całą tą nowomową. Nie ma sensu z nią dyskutować, bo człowiek odbija się od sylogizmów – język biskupów, podobnie jak sekretarzy i propagandzistów PZPRu, jest zamkniętym systemem fraz, które nic nie mówią. Można je dowolnie rozwijać, składać, multiplikować – nie zawierają sensów, więc nic się tam nie może skłócić. Są pancerzem z asensowności. „Wypierdalać” jest odrzuceniem w całości tej imitacji rozmowy, tego dialogu ograniczonego do monologu i dopuszczającego tylko potakiwanie (taki to „dialog” jak „kompromis aborcyjny” był „kompromisem”). Widać to najlepiej po filmiku z brzuchatym księdzem, któremu młodzież skanduje „pokaż macicę”, a on nie rozumie, o co chodzi, ba, oni wszyscy nie rozumieją, jaką macicę, czemu posiadanie macicy miałoby jakkolwiek być związane z „głoszeniem dobrej ewangelii miłości do mordowanych dzieciątek”, przecież nigdy nikt ich nie pytał o referencje, przecież z definicji ksiądz zna się na wszystkim, a na seksie i rodzinie najwięcej.

To, że protestujący piszą po murach, wchodzą do kościołów, wymyślają zdezorientowanym hierarchom, którzy nie zorientowali się jeszcze, że zaszła jakaś zmiana, jest niesłychanie ważne, pozwala bowiem odczarować Czarnoksieżnika z Krainy Oz. Okazuje się, że pod sutanną, za kadzidlanym obłokiem jest po prostu mały, zły wiedźmiak, który nie ma żadnych kompetencji, ale wszystko wypowiada namaszczonym tonem.

Koniec, panowie. Jeśli chcecie rozmawiać, musicie się nauczyć języka zamiast nowomowy.

(Visited 157 times, 6 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Information

This entry was posted on 27 października 2020 by in FB, PROTESTY (KOD, DOK, ORP, DZIEWUCHY i in.).

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.