web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Dziś Kaczyński wezwał do rozlewu krwi

Mówią: Marta Lempart, Ewka Błaszczyk, Magdalena Środa, Jolanta Sacewicz, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

Polski Kościół ma twarz faszysty zrzucającego ze schodów kobietę

27.10.2020

Czy nie jest skurwysyństwem zmuszanie nas do protestowania w obronie naszych podstawowych praw w czasie pandemii? I to jest pytanie do Kaczyńskiego, który siedzi bezpiecznie w swoim domu otoczonym kordonem policji.

Boję się tylko o bliskich i współpracowników. Trwa pandemia, łatwo stracić pracę, a my od dawna stąpamy po kruchym lodzie. Najłatwiej zastosować stare, ubeckie, niezawodne metody: szantażować bliskich, zastraszyć, wywalić z roboty. Robi się gęsto i strasznie. Mam jedno do powiedzenia: wypierdalać. Grzeczna już byłam.

Polski Kościół ma twarz faszysty zrzucającego ze schodów kobietę. Ten sam Kościół się przeliczył, podobnie jak rządzący, sądząc, że odpuścimy.

Jeśli komuś się wydaje, że wszystko, na co jesteśmy gotowe, to blokada, strajk i protest, to się myli. Jesteśmy przygotowane na każdą ewentualność. Widzimy się w piątek w Warszawie.

Marta Lempart (z wywiadu w „Wysokich Obcasach” 27.10.2020)


Chory człowiek zachęca do atakowania młodych demokratów

Straż Marszałkowska „pomaga” polskiemu parlamentowi w obradach, chroniąc Jarosława Kaczyńskiego, który wydał wojnę własnemu społeczeństwu.

Wystąpienie Kaczyńskiego chyba wszystkich powaliło z nóg. Repetytorium ze stanu wojennego? Tyle że Jaruzelski nie był socjopatą a ten jest. Mrocznym, przepełnionym nienawiścią. Kaczyński proklamuje wojnę domową i zachęca swoich zwolenników (a należą do nich kibole, faszyści, „niewolnicy Maryi”, straż narodowa etc), by atakowali młodych demokratów. Może polać się krew, za którą ten chory człowiek będzie odpowiedzialny. Choć oczywiście – jak wszyscy tchórze – odpowiedzialności uniknie. Poza tym teza, że poza kościołem jest nihilizm jest idiotyczna. To znaczy, że chucpa, pedofilia, chciwość, ignorancja i nienawiść – bo to dziś reprezentuje polski Kościół – są moralne, a obrona demokratycznych wartości, praw człowieka, konstytucji, praworządności i dobra wspólnego jest nihilistyczna. Kaczyński przewartościowuje wszystkie wartości. Powiedzieć o nim, że jest groźnym szaleńcem, że jest szkodliwym i krwiożerczym dyktatorem to za mało…

Magdalena Środa, filozofka, etyczka, wykładowczyni UW


Przestraszony zwyrodnialec naprawdę prze do wojny domowej

27.10.2020 – Rewolucja przeciw pisowskiej dyktaturze ciemniaków (źródło: FB)

Szalony starzec obwieścił urbi et orbi. W wystąpieniu wzywa zwolenników PiS i sojuszników (jak mniemam – brunatnych) do obrony kościołów „za każdą cenę” (!!!). O orzeczeniu tzw. TK ws. zakazu aborcji, czyli de facto o orzeczeniu własnym mówi, że nie mogło być inne i jest w pełni zgodne z konstytucją RP. O protestach przeciwko zakazowi aborcji z przesłanek embriopatologicznych mówi, że sprowadzają powszechne zagrożenie zdrowia i życia w związku z pandemią i jako takie są przestępstwem, które powinno być ścigane z całą surowością. Ten przestraszony zwyrodnialec naprawdę prze do wojny domowej.

Nie żeby faszyści potrzebowali błogosławieństwa i przyzwolenia prezesa na obronę wiary „za każdą cenę”, ale właśnie dostali gwarancję bezkarności ponad prawem. Starzec żoliborski jest przerażony i niepewny resortów siłowych. Wystraszony satrapa będzie kąsał panicznie, bez rozumu i bez hamulców. Schyłek mu.

Ewka Błaszczyk, jedna z liderek opozycji przeciw dyktaturze w Polsce


Dziś Kaczyński wezwał do rozlewu krwi prawdziwej

Wytęż wzrok i znajdź na zdjęciu bohatera Solidarności, nieustraszonego pogromcę komuchów i bojownika o prawa kobiet (FB – Wolne Radio Europa).

Wysłuchałam przemówienia Kaczyńskiego zamieszczonego na Facebooku. Krótko mówiąc, wezwał do wojny domowej. Obrzucił protestujących stekiem kłamliwych epitetów i podłych insynuacji. Wbrew polskiej konstytucji obwieścił, że kościelny „depozyt moralny” jest jedyny a jego odrzucenie to „nihilizm moralny”. Nazwał ostatnią opinię kolesiów z pseudotrybunalu ostatecznym wyrokiem, od którego nie ma i nie będzie odwrotu. Oskarżył protestujących o „wyszkoloną” chęć zniszczenia „historii narodu polskiego”. Jeśli jesteście młodzi, to nie pamiętacie stanu wojennego i przemówień Jaruzela. Ta sama retoryka, ta sama zastygnięta w kadrze rąsia, to samo pomlaskiwanie. Te same pierdoły o obcych siłach stojących za protestującymi „wyrostkami”, elementami kryminalnymi, wrogami narodu i ojczyzny. Różnica jest tylko taka, że wtedy chu*je złamane „broniły” podwalin socjalizmu, a dziś szykują czołgi i cały aparat przemocy państwa do obrony fundamentów kościelnych przed kobietami i młodymi.

To napompowane patriotycznym alleluja i olaboga przemówienie wygłoszone na tle narodowych flag i z miną wbitego na pal Azji Tuchajbejowicza stało w bardzo ostrym kontraście z nonszalanckim luzikiem postulatów Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, które z telefonu odczytała na konferencji Marta Lempart. Da się je streścić w jednym zdaniu: Wypierdalać z tym „pseudowyrokiem”, pseudotrybunalem i Przyłębską; chcemy normalnego państwa z normalnym sądem najwyższym, rzecznikiem, prawdziwym trybunałem, pieniędzmi na ochronę zdrowia i pomoc ludziom, z cywilizowanym dostępem do aborcji, edukacji seksualnej, antykoncepcji i żądamy pełni praw człowieka dla wszystkich ludzi w tym kraju a także postulujemy by rząd tez wypierdalał czyli podał się do dymisji.

Fizyczna ekspresja dziewczyn z OSK mówiła sama za siebie to co wszyscy wiedzą: Nie ma co się rozwodzić. Wypierdalać, bo z wami jest to wszystko niemożliwe! Przyzwyczajonej do strażackiej pompy Polsce małych miasteczek księdza proboszcza prezes posmarował dwa jądra zajzajerem: atakują kościoły i atakują patriotów narodowych. To wyprowadzi w przestrzeń publiczną rozsierdzonych bąkiewiczów, jak chmary szerszeni w chmurach dymu z płonących gównianych brykietów.

Mówiliśmy dotąd hiperbolą literacką, że mają krew na rękach. Dziś Kaczyński wezwał do rozlewu krwi prawdziwej. I tego mu nie zapomnimy. Wystawił sobie dziś pomnik w zbiorowej pamięci, która w Polsce trwa dłużej od pana i plebana. I nastawił zegary na nowy czas, który będziemy od teraz mierzyć interwałami „przed” i „po” końcu pissowskiej nocy w Polsce. Wypierdalać. Polska jest kobietą i kto z kobietą wojuje, ten w Polsce zginie.

Jolanta Sacewicz


Panowie z prawicy: nie jesteście za życiem. Jesteście za cierpieniem, krzywdą i upokorzeniem

Strajk Kobiet, Polska, X 2020 (źródło Agencja Gazeta)

Żądamy legalnej aborcji, bez kompromisów. A wy chowacie się dzisiaj za fasadą Trybunału Konstytucyjnego, macie usta pełne Konstytucji. Wycieracie sobie gęby osobami z niepełnosprawnościami. Tymczasem osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie od sześciu lat czekają na sprawiedliwość. Od sześciu lat nie wykonaliście wyroku Trybunału Konstytucyjnego o zrównaniu świadczeń dla opiekunów osób niepełnosprawnych. Od sześciu lat ci ludzie dalej muszą żyć za 620 złotych miesięcznie. 620 złotych miesięcznie to jest mniej, niż nieobecny tutaj marszałek Terlecki zarabia dziennie. To obrzydliwe. Jak wam nie wstyd? Nie, panowie z prawicy. Nie jesteście za życiem. Jesteście za cierpieniem, jesteście za krzywdą, jesteście za upokorzeniem! (Sejm, 27.10.2020)

Jeśli prawicy tak bardzo przeszkadzają protesty w kościołach, mogą zrobić to samo, co w sprawie pedofilii w Kościele: udawać, że nie słyszą, nie widzą, nie wiedzą (Twitter, 25.10.2020)

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (partia Razem)


Oto, jak Kaczyński podżegał do przemocy wobec manifestujących:

„Dokonywane są ataki na kościoły. To w historii Polski wydarzenie całkowicie nowe. Wydarzenie fatalne, bo Kościół może być różnie oceniany, można być wierzącym lub nie, ale z całą pewnością ten depozyt moralny, który jest dzierżony przez Kościół, to jedyny system moralny, który w Polsce jest powszechnie znany. Jego odrzucenie to nihilizm, ten nihilizm widzimy w tych demonstracjach i atakach na Kościół, ale także w sposobie wyrażania, ekspresji tych, którzy demonstrują, niebywałej wręcz wulgarności. W tych demonstracjach często na wezwanie dorosłych uczestniczą dzieci, szkodliwość tego aspektu jest szczególny. Trzeba się temu przeciwstawić, to obowiązek państwa, ale także nasz, obywateli. Musimy bronić polskich kościołów za wszelką cenę. Wzywam wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości i wszystkich, którzy nas wspierają do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła, w obronie tego, co dziś jest atakowane. W atakach widać elementy przygotowania, być może wyszkolenia”. Źródło: gazeta.pl

23.10.2020 (FB)
(Visited 321 times, 10 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.