web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Niemoralni, lubieżni faryzeusze, bezkarni i potrzebni władzy

Anna Nowacka

Edward Janiak, biskup kryjący pedofilów w polskim Kościele, bohater filmy „Zabawa w chowanego” (fot. Wikipedia)

Dziś dopiero obejrzałam w TVN film Sekielskich. Wolałabym zwięzłość niż nastrój, naświetlenie jeszcze kilku przypadków. To nie fikcja a dokument. Ale tak sobie autorzy wymyślili. Oczywiście uderza to, że spora grupa mężczyzn w sutannach włożyła je, aby świadomie łamać szereg przykazań. Fakt łamania prawa nie dotyczy ich bezpośrednio. Chroni ich korporacja oraz politycy, którzy tejże schlebiają. Jezus Ukrzyżowany wydrwiony przez tych, którzy na co dzień są zakłamanymi piewcami jego imienia. Niemoralni, lubieżni faryzeusze. Bezkarni. Potrzebni. Zakleszczenie władzy z polskim klerem jest w Polsce wyjątkowo karykaturalne. Ludzie naprawdę poszukujący Boga w Matce Naturze, w Bliźnim, w znakach na Niebie i Ziemi, ludzie poszukujący Miłości i Dobra, są tu bez szans.

Anna Nowacka, 22.05.2020 (FB)

Krysia Kierebinski CC 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/
(Visited 114 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.