web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Suwerenem jest konstytucja i prawo. Bez tego nie istnieje społeczeństwo.

Suwerenem jest konstytucja i prawo. Bez tego nie istnieje społeczeństwo (…). Sędziowie sprawują urząd, który polega na wymierzaniu sprawiedliwości. Kiedyś sądziła rada starszych, sędziami byli też najwyżsi kapłani. Przekazuje się tę władzę w ramach podziału kompetencji sędziom, czyli ludziom, którzy przechodzą odpowiednie studia, aplikacje, egzamin i mają obowiązek strzec zasad, na podstawie których funkcjonuje społeczeństwo. Uderzenie we władzę sądowniczą jest uderzeniem w samą istotę społeczeństwa i państwa (21.01.2020).

Bohdan Zdziennicki, były sędzia i prezes

Trybunału Konstytucyjnego

Cały wywiad Justyny Dobrosz-Oracz z Bohdanem Zdziennickim w „Gazecie Wyborczej”

(Visited 72 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.