web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Wiemy wszyscy

Ja wiem
Przecież ja wiem, kto naprawdę to zrobił. 
Wiemy wszyscy.
„Kto” albo „co”. Ale „co” nic nie może. „Kto” może wszystko, nawet zabić.
A jeśli komuś się wydaje, że nie wie, niech się ośmieli i powie „ja wiem”, i od razu się dowie. 
Każdy, kto powie „wiem”, usłyszy to, czego przecież się bał, że nastąpi. O czym wiedział, że się wydarzy. Bo my nie tylko już wiemy. Również wiedzieliśmy, i wcale nie jesteśmy zdziwieni, nawet jeśli nie dowierzamy.
W tej chwili, w której wiemy wszystko, najlepszą rzeczą byłoby milczące odejście polityków. W tym prezydenta, parlamentu, senatu. Bez naprzykrzania się. Tak uważam. Przejściowe rządy możliwie neutralnych specjalistów, ogłoszenie nowych wyborów. Bo w tej chwili, gdy wiemy, mamy szansę podjąć decyzję, która zmieni wszystko. Bo coś w końcu wiemy naprawdę, ponad hałasem. Bo wszystko jest do wymiany: kultura i ludzie. Prócz Jurka Owsiaka, który oby pozostał.

Jarosław Mikołajewski, fb, 14.01.2019

(Visited 353 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Information

This entry was posted on 16 stycznia 2019 by in FB, INNY, CZYLI BLIŹNI, JESZCZE POLSKA....

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.