web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Woda na młyn odwetowców

Tomasz Piątek, 5.11.2018

Tomasz Piątek, "Macierewicz i jego tajemnice"

Dziś odbyło się pierwsze posiedzenie sądu w sprawie, którą wytoczyłem Dorocie Kani (autorka „Gazety Polskiej”, która napisała, że moja książka „Macierewicz i jego tajemnice” zawiera „mnóstwo kłamstw i pomówień”). Na rozprawie nagle pojawił się prawnik Antoniego Macierewicza, Andrzej Lew-Mirski. Ten sam, który oznajmił w Wirtualnej Polsce, że za moją nową książką „Macierewicz. Jak to się stało” stoją… „odwetowcy zachodnio-niemieccy i imperialiści amerykańscy”.
Występując przed sądem mecenas Lew-Mirski oświadczył dzisiaj, że Antoni Macierewicz reaguje na moje publikacje, gdyż jego żona Hanna wystąpiła z pozwem dotyczącym mojej książki. Zdziwiłem się, ponieważ:
– Antoni Macierewicz nie jest Hanną Macierewicz;
– według mojej wiedzy Hanna Macierewicz wystąpiła z pozwem przeciwko wydawnictwu Znak, które wydało zupełnie inną książkę o Macierewiczu („Antoni Macierewicz. Biografia nieautoryzowana” pióra Anny Gielewskiej i Marcina Marcin Dzierżanowski).
Może jednak Hanna Macierewicz pozwała również i mnie, a ja nic o tym nie wiem? – pomyślałem.
Na korytarzu mój pełnomocnik Dawid Biernat zapytał mecenasa Lew-Mirskiego, o jaki pozew chodzi. W obecności kilkorga świadków mecenas Lew-Mirski przyznał, że chodzi o… pozew Hanny Macierewicz przeciwko wydawnictwu Znak.
Jak rozumiem, Antoni Macierewicz jest swoją żoną, zaś ja jestem Anną Gielewską i Marcinem Dzierżanowskim, a nawet ich wydawnictwem.
Nie wiem, jak to skomentować. Powiem tak: gdy pewnym ludziom przez dziesięciolecia wszystko uchodzi na sucho, ich poziom rozbestwienia staje się cyrkowy.

Tomasz Piątek, „Macierewicz. Jak to się stało”

Tomasz Piątek, pisarz, dziennikarz śledczy „Gazety Wyborczej”, autor m.in. książek „Macierewicz i jego tajemnice” oraz „Macierewicz. Jak to się stało”. Obydwie wyd. Arbitror, 2018.

(Visited 209 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Information

This entry was posted on 7 listopada 2018 by in FB, WYŁOWIONE Z SIECI (i nie tylko), Z ZIEMI WOLSKIEJ and tagged , , , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.