web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Jojo nie rzuca gróźb na wiatr

Pisarka Klementyna Suchanow skuta przez oprawców Brudzińskiego, 18 lipca 2018, Warszawa, środek Europy (źródło: Andrzej Leder, fb)


Wczoraj (18 lipca) pan Joachim Brudziński z właściwym sobie humorem wykidajły zapowiadał, że policja zadba o protestujących wobec pisowskiej likwidacji niezawisłego Sądu Najwyższego. I dotrzymał słowa:

Za „Gazetą Wyborczą”:

„(…)straż marszałkowska usuwała osoby znajdujące się nawet na chodniku już poza murem oddzielającym go od terenu parlamentu. Na nagraniu zamieszczonym w internecie przez Joannę Scheuring-Wielgus widać, jak straż wynosi siedzącą tam kobietę. – Wykręcacie mi ręce! – krzyczała, bezskutecznie zwracając się o pomoc do stojących nieopodal funkcjonariuszy policji. – Co robicie, policjo, kiedy widzicie dwóch facetów szarpiących osobę, która siedzi na miejskim chodniku?

(…) Zatrzymana i skuta z rękami do tyłu została Klementyna Suchanow – pisarka, badaczka twórczości Witolda Gombrowicza i aktywistka Strajku Kobiet. – Jestem jeszcze w radiowozie. Wywieziono nas ostatecznie na Jazdów, taką małą uliczkę obok ambasady Niemiec. Spisują nas i za moment chyba wypuszczą. Zdjęli mi kajdanki – powiedziała po godz. 19 serwisowi OKO.press. Jak dodała, ma „poharatane nogi””.

Paweł Kośmiński, „GW”, 

 

W grudniu zeszłego roku Klementyna Suchanow mówiła:

Najbardziej przygnębia mnie, że Polska w szybkim tempie obiera kierunek na wschód. Moja córka dorastała, kiedy byliśmy już w UE, była wychowywana w duchu poszanowania prawa głosu, zależy jej na tej mocy sprawczej. Ale kiedy dojdzie do wieku, w którym można głosować, może już nie być wolnych wyborów.

(Visited 394 times, 13 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kategorie

License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.