web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Zainteresować świat pokrzykiwaniem

Krysia Kierebinski CC 2.0

Utrwalanie dobrego wizerunku Polski – co to w ogóle znaczy? Ten cały wizerunkowy dyskurs jest kompletnie niedorzeczny. Mamy robić filmy hołubiące własny kraj? Gdzie krytyczne myślenie? Gdzie rozwój?!

Mają nas dość. I nie wiem, co mogłoby sprawić, żebyśmy my z naszą historią stali się interesujący. Z perspektywy Warszawy wydaje się, że wokół nas toczy się jakaś wielka afera, zamieszanie na skalę globalną (sztucznie przez nas samych wywoływane). Że tu „Guardian” coś napisze, tam „New York Times”… Ale nie ma się co łudzić, nie przenosi się to w żaden sposób na zainteresowanie nami. A jeśli już, to budzimy emocje negatywne.

Małgorzata Szumowska

Całość w: „Gazeta Wyborcza”

 

(Visited 166 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Information

This entry was posted on 24 lutego 2018 by in DOŚĆ DWIE SŁOWIE, FB, WYŁOWIONE Z SIECI (i nie tylko) and tagged , , , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.