web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Jak szerzyć hejt? Podręcznik dobrozmianowców

“WARTO ROZMAWIAĆ” – tak nazwała się jedna z facebookowych grupek. Na czym polegają „rozmowy”? Administratorka grupy, Małgorzata Wojtanowska, umieszcza fotomontaż: na zdjęciu Donald Tusk trzyma w ręku książkę zatytułowaną „Jak kraść? Podręcznik złodzieja”. Pani Małgorzata opatruje je wyrafinowanym komentarzem: „Najnowsza lektura króla jewropy”. Administratorka należy do licznej kolonii Polaków na Wyspach Brytyjskich – jak podaje na fb, mieszka w Londynie.

W ciągu kilku minut 80 polubień.

Zachętę do rozmowy podchwycił niejaki Rafał Wydmuch , pisząc: „Rudy.zdrajca.i.złodziej.niech.zdycha”. Pan Wydmuch na pierwszy rzut oka prezentuje się na fb jak normalny człowiek, typowy family man (na swoim profilu umieszcza zdjątka z małą dziewczynką). Plus zdjęcia kibiców – czasem o zamazanych twarzach. Na jednym ze zdjęć transparent kibolski z tekstem o „narodowej dumie”. Wszystko jasne: facet o kibolskiej mentalności, który dał sobie wmówić, że jest patriotą. Kocha dzieci i piłkę nożną, a tym, których nie lubi, życzy śmierci.

Takie „rozmówki” w grupie „WARTO ROZMAWIAĆ” to chleb powszedni. Innym razem administratorzy ku pokrzepieniu kibolskich serc zatwierdzili film o tym, jak kilku polskich byczków daje wycisk czarnoskóremu mężczyźnie w Niemczech.

Dobrozmianowość zagnieździła się w umysłach naszych współobywateli już tak mocno, że przestali zauważać, iż już dawno przekroczyli granice obciachu.

(znalezione bh)

 

(Visited 503 times, 6 visits today)

2 comments on “Jak szerzyć hejt? Podręcznik dobrozmianowców

 1. Joanna
  4 grudnia 2017

  Panie Rafale, jest Pan Polakiem, patriotą i katolikiem, jak mniemam zagorzałym, toteż uważam że taki „egzemplarz” człowieka powinien się znaleźć w panteonie wzorców do naśladowania w programach wszystkich szkół. Już zaczęto realizować taki zamysł z tym panteonem, więc spokojnie , dla Pana też znajdzie się tam miejsce.

  • Joanna
   4 grudnia 2017

   Chodzi oczywiście o pana Rafała Wydmucha, musiałam dodać nazwisko, żeby nie było pomyłki, a pan Rafał nie doznał zawodu, że nie doceniono jego bluzgu. Czy dobrze napisałam, tak sie to teraz nazywa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Information

This entry was posted on 3 grudnia 2017 by in FB, WYŁOWIONE Z SIECI (i nie tylko), Z ZIEMI WOLSKIEJ and tagged , , .

Kategorie

License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.