web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

PODAJ DALEJ

Rozpoczynamy publikację biuletynu z listą protestów polskich obywateli wobec władzy i jednocześnie listą nadużyć prawa ze strony funkcjonariuszy publicznych. W sądach toczy się ponad tysiąc spraw przeciw Polakom demonstrującym w obronie prawa. Policjanci, prokuratorzy i sędziowie pragnący przypodobać się rządzącej partii gotowi są nawet narażać się na śmieszność, np. oskarżając czwórkę aktywistów ze stowarzyszeń Obywatele RP i Obywatele Solidarni w Akcji, którzy weszli na teren Sejmu, o „naruszenie sejmowego miru domowego” (grudzień 2016) i zagrożenie terrorystyczne. O kolejnych przypadkach będziemy informować w kolejnych biuletynach. Informacje pochodzą z ogólnie dostępnych mediów i od uczestników protestów.

BIULETYN JEST W FORMIE PDF, PIERWSZY NUMER MA 4 STRONY, FORMAT A4,  – ŁATWO WYDRUKOWAĆ NAWET W  DOMU, ZGIĄĆ W PÓŁ I ROZDAWAĆ PRZECHODNIOM. 

Żeby pobrać biuletyn, kliknij tu:

“Podaj dalej” – biuletyn DOK, strona 1

PODAJ DALEJ

(Visited 1 103 times, 1 visits today)

4 comments on “PODAJ DALEJ

 1. Lubomir Petrów Pahuta
  10 listopada 2017

  Czy można mówić o naruszaniu miru domowego w odniesieniu do miejsca publicznego jakim jest budynek Sejmu i Senatu, jakim jest biuro poselskie. To nie prywatne domy mieszkalne. To nawet nie są garaże czy schowki które mają prywatnego właściciela. Powoływanie się na ten paragraf jest rzeczywiście ośmieszaniem się lub łapaniem ostatniej deski ratunku by postawić na swoim.

 2. Mirosława
  10 listopada 2017

  Bardzo dobry informator. Krótko i na temat

 3. Urszula Korpal- Daszko
  10 listopada 2017

  doskonaly pomysl, gratuluje

 4. Aleksandra
  10 listopada 2017

  Wlasnie ludzie ryzykowali bo wierzyli w wolna Polske i teraz trzeba to samo robic od poczatku to znaczy ze niz nie jest wieczne a szczegolnie prawa obywatelskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Information

This entry was posted on 10 listopada 2017 by in FB, JESZCZE POLSKA... and tagged , , , , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.