web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Rzeczywistość wyprzedziła najgorsze obawy

3 PAŹDZIERNIKA – PROTEST W OBRONIE KOBIET

Małgorzata BurekKochane kobiety, dziewczyny, dziewczęta!

 

Zwracam się do was jak kobieta do innej kobiety. Piszę w imieniu wszystkich, których łączy olbrzymia troska o los kobiet w Polsce.

Pragnę wam uświadomić, że w naszym parlamencie toczy się obecnie dyskusja na temat absolutnego zakazu aborcji. Nasze przerażenie wywołuje sam fakt, że w centrum Europy w XXI wieku tak bezwzględny atak na podstawowe prawa człowieka jest poważnie brany pod uwagę.

Nie traktujemy aborcji jako regularnej metody antykoncepcyjnej, pragniemy jedynie zwrócić uwagę na realne skutki absolutnego zakazu aborcji. Wyobraźcie sobie że odkrywacie, że jesteście w ciąży. Dla większości z nas to niebywałe szczęście. Ale jeśli ciąża jest wynikiem brutalnego gwałtu? Albo jeśli okaże się, że dziecko ma tak poważne wady rozwojowe, że nie ma szans na przeżycie i umrze w mękach tuż po przyjściu na świat? W tych przypadkach nowe polskie prawo nakazuje kobiecie rodzić. Także wtedy, kiedy ciąża zagraża życiu i zdrowiu kobiety, w tym przypadku jest projekt ustawy równie bezlitosny. Nikt nie pomoże kobiecie w takiej sytuacji, gdyż jest to zagrożone karą pozbawienia wolności. Drastycznym przepisem jest także zagrożenie karą więzienia dla kobiet, które poroniły.

Choć brzmi to niewiarygodnie, to jest aktualny projekt ustawy dyskutowany obecnie w polskim parlamencie. Rzeczywistość wyprzedziła nasze najgorsze obawy. W obliczu tak dramatycznej sytuacji nie możemy pozostać obojętne, od miesięcy protestujemy przeciw godzącemu w nasze podstawowe prawa projektowi ustawy. Tak jak rok temu 3 października 2017 będzie miała miejsce ponownie niespotykana w historii Polski akcja: strajk generalny do którego zostały wezwane wszystkie kobiety.

Zwracamy się do was z prośbą o wsparcie naszej akcji protestacyjnej. To może być udział w jednej z licznie organizowanych pikiet i demonstracji w kraju i za granica, albo tez zdjęcie w czarnym stroju z poparciem dla kobiet w Polsce, jak i podpisanie petycji w sprawie projektu ustawy „Ratujmy kobiety”. Wasze wsparcie jest dla nas bardzo ważne, bo sytuacja jest bardzo poważna.

Nasz apel jest skierowany także do mężczyzn. Każdy z was ma kobietę, którą nosi w sercu: żonę, dziewczynę, matkę, siostrę. Drodzy panowie, pomóżcie nam!

Bądźmy razem i wspierajmy się nawzajem!

(Visited 1 719 times, 1 visits today)

6 comments on “Rzeczywistość wyprzedziła najgorsze obawy

 1. Królik
  2 października 2017

  Mogę użyć grafiki na fb chciałabym włożyć ją jak zdjęcie w tle.
  Z góry dziękuj

  • Bartosz Hlebowicz
   2 października 2017

   Prosze bardzo, wyslalismy emailem

 2. Elwira zablocka
  2 października 2017

  Dziewczyny nie dajcie się spacyfikować! Żaden facet w czarnej sukience i reszta szowinistów nie maja prawa decydować o Waszym życiu! Jestem z Wami i wierze w Wasza sile!

 3. Halina Kronschnabel
  2 października 2017

  Malgorzata Burek,
  dziekuje za tak piekne slowa, ktorymi opisalas co sie moze stac, jezeli nie zaprotestujemy teraz i juz na zawsze nie bedziemy pilnowac, by juz nigdy fundamentalisci nie zawladneli naszymi cialami i naszymi decyzjami.

 4. starszak
  3 października 2017

  Jestem calym sercem z Wami !!!

 5. Rysiek67
  3 października 2017

  Bede!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Information

This entry was posted on 2 października 2017 by in FB, TERRAFEMINA and tagged , , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.