web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Good Night, and Good Luck

Marcin Kamiński

 

„Medium”, Krysia Kierebinski, licencja CC-BY-NC-ND https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/

(…) Jak chcą coś przegłosować to zmienią salę, a drzwi zastawią krzesłami i w swoim wulgarnym, prymitywnym, pisowskim stylu, wygonią opozycję. Płot postawią. Kłódkę powieszą, gwoździa wbiją. Wpiszą wiersz w stylu stalinowskim o Smoleńsku do lektur. Brakuje jeszcze, aby postawili na środku tego wszystkiego kupę, jako symbol objęcia terenu we władanie, ale to przecież kwestia czasu. Może tą kupą na środku będzie rozgrzebane centralne lotnisko? Do domu wszedł kark z bejzbolem. Co ma zrobić Schetyna, Petru, czy ktokolwiek inny, gdy dyskurs nie ma już żadnego znaczenia?

(…) Ośmielone lumpiarstwo, ściągnięte do internetu przez ludzi na ministerialnych stanowiskach i posłów znanych jedynie z prymitywizmu własnego piszą sobie spokojnie o nas per: Żydzi, zdrajcy, wzywają do strzelania do Wałęsy, golenia posłanek na łyso.

(…) nie ma żadnego znaczenia w co wierzysz, bo w najbliższych dziesięcioleciach w Polsce możesz ufać tylko w myśli zebrane Jarosława.

Większość z nas nie ocknie się nawet po upolitycznieniu sądów ani zniszczeniu wolnych mediów. (…)

Ockną się, być może, dopiero nasze dzieci.

Cały tekst na blogu autora LIBERTÉ!

 

(Visited 221 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Information

This entry was posted on 23 września 2017 by in FB, MOIM ZDANIEM, WYŁOWIONE Z SIECI (i nie tylko), Z ZIEMI WOLSKIEJ and tagged , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.