web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Francuskie elity przeciwko polityce PiS

(Reuters)

Z inicjatywy Stowarzyszenia ADDP KOD Francja, powstał list otwarty opublikowany przez francuski dziennik “Le Monde” oraz “Gazetę Wyborczą”, który podpisało ponad 40 wybitnych przedstawicieli francuskiej nauki, kultury, mediów i ruchów społecznych. Z dumą informujemy, że Democracy is OK także jest jednym z sygnatariuszy.

 (…)

PiS sparaliżował Trybunał Konstytucyjny, przejął media publiczne, podporządkował służby specjalne partii rządzącej, minister sprawiedliwości i jednocześnie prokurator generalny po tzw. reformie KRS i Sądu Najwyższego chciałby wpływać na obsadę sędziów. Jeśli zmiany w sądownictwie zostaną wcielone, PiS skupi w swoich rękach wszystkie władze. To sytuacja bezprecedensowa w państwie demokratycznym – a Jarosław Kaczyński stanie się najpotężniejszym politykiem w Polsce. Odbuduje system monopartii, znany z czasów komunistycznych. Jego narodowo-konserwatywna partia Prawo i Sprawiedliwość wygrała wybory, promując program, który odpowiadał aspiracjom części społeczeństwa. Społeczeństwa rozczarowanego przez poprzednie rządy i zaniepokojonego niestabilnością regionu (Ukraina) oraz napływem migrantów przedstawianych jako islamiści. Ale partia Jarosława Kaczyńskiego nie została upoważniona do niszczenia polskiej demokracji. A właśnie to robi.

(…)

Partia Kaczyńskiego podważa zasady demokratycznego państwa. Wiedzą o tym setki tysięcy protestujących Polaków w Warszawie i innych polskich miastach. Ponad 140 miast zmobilizowało się podczas weekendu aż do późnych godzin wieczornych!(…) Jarosław Kaczyński to nie cała Polska. Polska wyszła na ulice przeciwko niemu.

(…)

Nie chcemy, by Polska opuściła UE. Wiemy, co do niej wnosi. Przez ostatnie 25 lat widzieliśmy jej polityczne i kulturowe oddziaływanie, jej gospodarczy dynamizm, jej odwagę, wyobraźnię i kreatywność. Z przekonaniem i mądrością uczestniczyła w budowaniu nowej Europy, dziś zagrożonej. Nie brakowało nieporozumień zarówno w państwach członkowskich, jak i w samej UE. We wszystkich europejskich społeczeństwach obserwujemy wzrost poparcia dla eurosceptycznych ruchów. Nigdy jednak żaden polski rząd nie podawał w wątpliwość zasad UE. Robi to obecny, wprowadzając ustawy niszczące jedność Europy.

(…)

 

Cytaty z tłumaczenia GW „Nie chcemy, by Polska wyszła z UE”

List w oryginale: „Nous ne voulons pas que la Pologne quitte l’Union européenne”

 

(Visited 649 times, 1 visits today)

One comment on “Francuskie elity przeciwko polityce PiS

  1. Radosław Szukiewicz
    4 sierpnia 2017

    Celem PiSu jest oderwanie Polski od NATO i UE, by Rosja mogła nas zaatakować militarnie (i bezpiecznie „posprzątać”). Cały PiS jest zinfiltrowany przez rosyjskich „agentów de facto” i krajowych pożytecznych idiotów (tj. zwerbowanych pazernych i płytkich oportunistów), którzy dokonuję na nas dywersji ideologicznej, aby skłócić i osłabić obywatelskie państwo prawa. Kościół przy tym wspiera tę okupacyjną władzę i na niej korzysta.

    Polska została zaatakowana hybrydowo przez Rosję – tylko ta hipoteza tłumaczy tak wszechstronny atak na nowoczesne i demokratyczne państwo polskie, a o tym jak technicznie przejmuje się państwo opowiada Jurij Bezmienov (dawny dyrektor KGB od dywersji politycznej) w swoim wykładzie w USA: https://www.youtube.com/watch?v=GsBHBCwIls0&t=2s

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Information

This entry was posted on 2 sierpnia 2017 by in EUROPA, FB, francuski, SOLIDARNIE, ŚWIATOWO and tagged , , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.