web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

List do Prezydenta – kopiuj, wklej, wyślij

Warszawa, 22 lipca 2017, fot. Krysia Kierebinski

Z myślą o tych, którzy nie mogą uczestniczyć w ulicznych protestach, albo chcą zrobić jeszcze więcej, powstał wzór listu do Prezydenta i ludzi z jego najbliższego otoczenia.

Wyślij ze swojej skrzynki pocztowej:
halina.szymanska@prezydent.pl, krzysztof.szczerski@prezydent.pl, pawel.mucha@prezydent.pl, andrzej.dera@prezydent.pl, adam.kwiatkowski@prezydent.pl, krzysztof.lapinski@prezydent.pl, wojciech.kolarski@prezydent.pl, anna.surowka-pasek@prezydent.pl, grazyna.ignaczak-bandych@prezydent.pl , tadeusz.deszkiewicz@prezydent.pl, marek.dietl@prezydent.pl, urszula.doroszewska@prezydent.pl, konrad.dziobek@prezydent.pl, barbara.fedyszak-radziejowska@prezydent.pl, marta.gajecka@prezydent.pl, cezary.kochalski@prezydent.pl, agnieszka.lenartowicz-lysik@prezydent.pl, piotr.nowacki@prezydent.pl, zdzislaw.sokal@prezydent.pl, andrzej.wasko@prezydent.pl, andrzej.zybertowicz@prezydent.pl

 

TREŚĆ LISTU DO WYSŁANIA

Zmodyfikuj zgodnie z własnymi preferencjami
Dopisz imię i nazwisko
Wymyśl własny tytuł np. Veto

Szanowny Panie Prezydencie,
Zgłoszone i uchwalone większością sejmową ustawy dot KRS oraz Sądu Najwyższego jawnie łamią przepisy konstytucji, umożliwiając politycznej większości (tej, oraz późniejszej) bezpośrednią ingerencję w obsadzanie składu KRS oraz SN, i pośrednio kontrolę polityków nad kształtem oraz wynikami wyborów i nad wolnymi mediami.

Prawa i wolności osób fizycznych i prawnych są poważnie zagrożone przy wejściu w życie ww ustaw, które likwidują podział władzy i demokratyczny ustrój państwa polskiego.

Jednocześnie nawołuję do zachowania roli Prezydenta RP jako strażnika Konstytucji RP oraz do zachowania kompetencji Prezydenta RP wobec Sądu Najwyższego i KRS.

Członkowie kierownictwa kancelarii prezydenta jak nikt inny powinni chronić urząd głowy państwa przed pułapką, jaką jest skrócenie kadencji członków KRS i SN, i przed odebraniem kompetencji głowie państwa w imię budowy autorytarnego państwa.

Są to skandaliczne ustawy o bardzo poważnych konsekwencjach dla Polski. Uważam, że koszt polityczny i karny dla głowy państwa oraz dla członków kancelarii prezydenta i rządzącej partii, będzie również ogromny jeżeli ustawy te nie zostaną zawetowane.

Oczekuję zawetowania ww. ustaw i ochrony Konstytucji RP. Byłby to ogromny sukces Prezydenta RP, który doceniliby bardzo Polacy, niezależnie od poglądów politycznych.

Obiecuję obywatelski opór i walkę o utrzymanie demokratycznego państwa prawa oraz podstawowych swobód obywatelskich – moich, mojej rodziny i obywateli RP.

Z poważaniem,
[imię Nazwisko]

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ DO ZNAJOMYCH

Przekonaj Dudę, aby zawetował ustawy oddające sądy PiS-owi. Zajmie to 1 min.
Link do wersji oryginalnej 
Przekaż dalej!
* Autorem listu jest Robert Kowalski z KOD_San_Francisco

(Visited 279 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Information

This entry was posted on 23 lipca 2017 by in FB, JESZCZE POLSKA..., ŚWIATOWO, WYŁOWIONE Z SIECI (i nie tylko) and tagged , , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.