web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Koniec sezonu na broszki

Warszawa, 16 lipca 2017, demonstracja przed siedzibą Sądu Najwyższego przeciwko łamaniu trójpodziału władzy, fot. YouTube 

Beata wykombinowała sprytnie; popatrzyla, poczytała i wyszło jej, że trzeba mieć jakieś swoje signum, logo; oto ja. Miała broszki Margaret Thatcher, miała Madeleine Albright, będę miała i ja.

To miało być takie berło, nieodzwowny atrybut siły, albo raczej potrzeby siły –  żeby się powiodło, jak maskotka na maturze.

Otóż broszki u pań Thatcher i Albriht były dodatkiem, wyróżnikiem w męskim świecie. Obie miały tam pondus i posłuch.  U Beaty są jej amuletem, kamykiem na szczęście.  Który właśnie wymyka się z rąk.

(kk)

(Visited 499 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Information

This entry was posted on 21 lipca 2017 by in FB and tagged , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.