web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Co jak co, ale powstania mamy opracowane

Warszawa, 16 lipca 2017, demonstracja przed siedzibą Sądu Najwyższego przeciwko łamaniu trójpodziału władzy, fot. YouTube

„Co jak co, ale powstania mamy opracowane” – tak napisała pewna internautka w grudniu 2016, kiedy obywatelski tłum zablokował Sejm. Była zima, święta, i wyszło, jak wyszło… Rząd wycofał ustawę o mediach, a budżet, uchwalony w kuluarach –  Sali Kolumnowej, przeszedł.  Ale dziewczyna miała rację, w obywatelskim zrywie wkurzonych naprawdę jesteśmy dobrzy. Dajemy tego dowód TERAZ – tak, to w powstaniach kluczowe słowo.
Cały kraj błyszczy Łańcuchem Światła i grzmi o veto.
A jeśli znów będą próbować zamydlić nam oczy?

Niedoczekanie! Gniewny tłum wyraża teraz swoją wolę: oto domaga się prezydenckiego weta. Tego tłumu nie da się powstrzymać. Jest zdeterminowany aby bronić naszych najświętszych wartości demokratycznych i swoich własnych praw zapisanych w Konstytucji RP.

Młodzież dołącza do protestów. Opozycja współpracuje. Obywatele RP, Strajk Kobiet, KOD, parlamentarzyści i organizacje pozaparlamentarne działają razem. Nie interesuje nikogo, kto staje na czele, bo na czele dziś jest cała Polska, która tłumnie odwiedza stolicę. Nie damy się spacyfikować. Ziarno wolności zostało zasiane.

Jesteśmy odważni i zdeterminowani. Dajemy świadectwo naszej woli, woli narodu, całego społeczeństwa i wszystkich szlachetnych obywateli. Dość mamy życia w strachu i niepewności, które funduje nam partia Kaczyńskiego. Dość mamy nienawiści i pogardy, jaką nam sączą.

Stoimy na ulicach Warszawy i wielu polskich miast z białymi różami i ze zniczami. Ale ta nasza pokojowa manifestacja, wielotysięczny tłum, choć z pozoru bezbronny, będzie ostatecznie zwycięzcą, dzięki swojej mądrości i godności.

Mateusz Kijowski

Cały tekst Mateusza Kijowskiego „Solidarność naszą bronią!”

(Visited 129 times, 2 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Information

This entry was posted on 19 lipca 2017 by in FB, PROTESTY (KOD, DOK, ORP, DZIEWUCHY i in.) and tagged , , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.