web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Apoteoza Wzniosłej Nienawiści

Imaginarium. Nie, nie, to nie Bitwa pod Grunwaldem! To pochód, procesja. Polska Nierządnica, rozkudłana baba z krzyżem w ręku na wozie z koniem, obok klecha z kropidłem, z drugiej strony ciamkający, nagi starzec – Apoteoza Wzniosłej Nienawiści, Patetycznej Obrzydliwości. Za nimi wierny lud. Niech plugawe stanie się normalne! My, odważni ekshibicjoniści! Jesteśmy odrażający, budzimy wstręt, cuchniemy! Mamy prawo! Nie wtrącać się! Demokracja? Nasi niezłomni bohaterowie, dawni, obecni, nie chcieli demokracji. Chcieli zdobyć władzę, dla siebie. Przeciwko reszcie. Rozkosz panowania, pogardzania, zemsty. Zaczyna się: Bal w operze! Śmierdzi?

Krzysztof Gedroyć, fb, 16-07-2017

(Visited 191 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.