web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Witajcie w Pisowskiej Rzeczypospolitej Ludowej!

Krysia Kierebinski CC 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Policjant Błaszczaka spisuje cię za to, że biegnąc do pracy nie zwolniłeś obok kościoła i nie przeżegnałeś się. Dostajesz zarzuty za obrazę uczuć religijnych pana, który szedł z naprzeciwka, albo i samego policjanta. Oskarża cię prokurator Ziobry, sądzi cię sędzia Ziobry, twój adwokat dostaje dyscyplinarkę od Izby Dyscyplinarnej Ziobry za to, że wykonał przysługujące każdemu prawo do obrony, a nie był Ziobry. Sędzia apelacyjny Ziobry przyklepuje wyrok. Sąd Najwyższy Ziobry potwierdza, że tak jest OK, bo wyrok uwzględnił dualizm. Prezydent cię nie ułaskawia, bo skoro ustawą można wygasić konstytucyjnie zapisane kadencje sędziów, to można i prezydenta. Co się będzie podkładał? Dostajesz 1,5 roku (a mogłeś 3, to dowód, że SN uwzględnił dualizm) i grzywnę. Komornik Ziobry egzekwuje zapłatę, w papierach masz „karany”.

EDIT: zapomniałam o prozie życia. W związku z czynnościami policjanta spóźniasz się do pracy, zawalasz termin. Szef wybacza. Ostatni raz. Policja przychodzi na wywiad środowiskowy do pracy, do sąsiadów, do pracy twojego męża/ żony. Szef nie chce mieć kłopotów – tracisz pracę. Twoje dziecko słyszy w szkole, że jesteś kryminalistą.

Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.

Ewa Borguńska, fb, 14.07.2017

 

 

(Visited 478 times, 2 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Information

This entry was posted on 14 lipca 2017 by in FB, WYŁOWIONE Z SIECI (i nie tylko) and tagged , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.