web analytics

DOK – Democracy is OK

Kuźnia Demokracji

Międzymorze, widok z Alp

POLECAMY: Ziemowit Szczerek „Międzymorze, podróże poprzez prawdziwą i wyobrażoną Europę Środkową”


Fot. simonlees, Pixabay


„W Austrii siedzieliśmy w starym austriackim domku, u znajomego. Impreza podzieliła się na dwie grupy. W jednym pokoju – Europa Wschodnia, wódka, ogórki i jakieś podejrzane substancje, a potem, gdy już wszyscy się zrobili – jakieś wschodnie melodie z You Tube’a, puc-puc i w ogóle. Austriacy z ciekawości wpadali czasem na banię i popatrzeć, co też tam się u nas dzieje, po czym wracali do swojego pokoju i popijali whisky. My czasem wpadaliśmy z rewizytą. I tak to wyglądało. Około drugiej poszli kulturalnie spać. Może nawet wzięli prysznic. My zalegliśmy tam, gdzie byliśmy. Jeśli ktoś dowlókł się do łóżka, to raczej nie zadawał sobie trudu, żeby się rozebrać.
Gdy rano zszedłem na śniadanie i pchnąłem drzwi kuchni – wryło mnie w podłogę.
Austriacy siedzieli za stołem, a z radia, nie kłamię, leciało „Nad pięknym modrym Dunajem”. Za szerokim oknem rozciągał się widok na Alpy, a oni smarowali bułki masłem.”

Ziemowit Szczerek

One comment on “Międzymorze, widok z Alp

  1. Halina Kronschnabel
    8 lipca 2017

    No nie, nie wszystkim az tyle brakuje….mamy inne wspaniale cechy. Przeciez nam Trump o tym powiedzial…jacy to my jestesmy wspaniali – Hurra!….a jeszcze jak mu caly Dochod Narodowy oddamy….Ameryka wezmie nas jako swoj stan….a Pis bedzie pial z zachwytu….ale nie bedzie jodlowal (szkoda bo jodlowanie to sztuka),
    Wniosek?
    Brakuje nam jednak wiele, bardzo wiele, ciagle patrzymy do tylu a nie do przodu i juz Swiat nauczyl sie to wykorzystywac.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Information

This entry was posted on 8 lipca 2017 by in EUROPA, FB, KRÓTKO, obyczaje, ŚWIATOWO and tagged , , , , , .

Kategorie

License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.