web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Czy dzwonić dziś do Theresy?…


Fot. European Council, Flickr 


Jeśli oceniać polityka po efektach, według nadrzędnie obowiązującej zasady skuteczności – Realpolitik – mam przekonanie graniczące z pewnością, że Theresa May jest postacią tragiczną (toutes proportions gardées) tej socjotechnicznej rozgrywki.
Takim troszkę Wallenrodem znad Tamizy.

Od początku nawet wśród własnej konserwy reprezentowała frakcję przeciwną Brexitowi, ludzi świadomych klęski tego poronionego projektu (brytyjscy torysi to ludzie rozsądni i umiarkowani w poglądach, nie katonarodowo-bolszewicko-populistyczny PiS, który sekundował antyunijnym kremlowskim chłopcom od Farrage’a). Potem ruszyła do szaleńczo twardych negocjacji wspartych histerycznym paroksyzmem przyśpieszonych wyborów.

Wszystko to de facto spowalnia secesję i pokazuje, jak brytyjska polityka zapętliła się i zlasowała na teatralnych gierkach, eurosceptycznej maskaradzie i second-handowych przebierankach.
Najpierw Cameron z referendum, potem klęska UKIP-u i teraz ta wyborcza błazenada.

Dziękujemy Ci, Thereso…

Przemysław Walter

 

Komentarz ukazał się na profilu fb Autora, dziękujemy za udostępnienie.

(Visited 203 times, 2 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Information

This entry was posted on 9 czerwca 2017 by in EUROPA, FB, KRÓTKO, ŚWIATOWO and tagged , , , , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.