web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Solidarność w radościWracałam do domu o czwartej nad ranem, na piechotę, choć miałam kawał drogi i obiecałam mężowi, że wezmę taksówkę. Zatrzymywałam się przy wszystkich mijanych punktach wyborczych i czytałam wywieszone na drzwiach wyniki. Przy wielu punktach stało trochę ludzi – radosnych i niedowierzających. I tak jak w stanie wojennym przy wielu okazjach czułam wśród nieznanych sobie ludzi solidarność w przygnębieniu, proteście, zniewoleniu – tak po raz pierwszy poczułam solidarność w radości.

Gazeta Wyborcza, Małgorzata Tremblińska „Moje wspomnienie 4 czerwca 1989”

(Visited 128 times, 1 visits today)

One comment on “Solidarność w radości

  1. figmar
    6 czerwca 2017

    Ten czwarty czerwiec 28 lat tamu był dla mnie przynajmniej takim nadzwyczajnym jak 16.10 1078r, albo takim jak moje urodziny bo ja się wtedy prawdziwie po raz drugi urodziłem.Urodzonego tuż przed II WŚ tj żyłem pół wieku pod okupacją hitlerowska i sowiecką ten 4 czerwiec Dzień Wolnośći jest i pozostanie taki mój, taki polski, taki ważny jak Święto Niepodległości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Information

This entry was posted on 4 czerwca 2017 by in FB, HISTORIA and tagged .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.