web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Frasyniuk: Siła nieudaczników, niemoc opozycji

Władysław Frasyniuk

Fragmenty wywiadu przeprowadzonego przez Szymona Gawryszczaka dla crowd.media.pl

Politycy w Polsce nastawiają żagle tam, gdzie wiatr wieje, a nie próbują, że tak powiem, wyznaczać kursu.

Mówisz i ta Platforma bardziej europejska, no właśnie było takie głosowanie dotyczące rezolucji dotyczącej podstawowych praw, że tak powiem niebicia kobiet, nieplucia na osoby transseksualne, prawda, wydawało się oczywistością. No co zrobiła ta partia, która podobno jest europejska? Jest kurwa antyeuropejska!

Mam żal do polityków Platformy o to, jak reagowali na krytykę Tuska przez polityków PiS.

Na twarzach Schetyny i Petru także było widać, że dla nich Tusk jest takim samym zagrożeniem, a kiedy Kaczyński mówił, że Tusk jest kandydatem niemieckim, Schetyna siedział cicho, zamiast się temu ostro przeciwstawić, a teraz odcina kupony nie od swojego sukcesu.

Jak myślę o przyszłych wyborach samorządowych to uważam, że powinna powstać wielka inicjatywa, prezydentów dużych miast z największym autorytetem, którzy powiedzą, że obywatele nie odpuszczą.

(…)

Nie mam pretensji, że PiS rządzi – wygrali wybory. Ja mam pretensje, że oni dewastują państwo. Że bezkarnie, nieustannie naruszają prawo, i że znowu spychają, więcej, że oni nieświadomie stali się zapleczem gry, którą prowadzi Władimir Putin. Czy Kaczyński jest dyktatorem, czy Kaczyński jest człowiekiem, który kiedyś kogoś zbił po twarzy? Nie. Jest nieudacznikiem. Niestety problem polega na tym, że wokół nieudacznika skrzykują się ludzie, którzy też mają takie poczucie, że im coś nie wyszło, znajdują wrogów i w ten sposób budują to negatywne myślenie. Nie udało się. Moim zdaniem ci, którym się nie udało, bardzo często sięgają po te populistyczne narzędzia. Generalnie są słabymi ludźmi. Siła nieudaczników powoduje, że zdepczą każdego w tłumie. I ta edukacja, ona jest cały czas aktualna.

(…)

Ludzie mówią: Władek stań na czele, a  ja się pytam, stanąć na czele czego? Nie ma na czele czego stanąć. Patrząc idealistycznie dostrzegam zaplecze, są świetni ludzie w polityce. Być może w tzw. drugim szeregu np.: Trzaskowski i Kamila Gasiuk. Gdyby się skrzyknęli i zrobili takie poziome porozumienie,  to być może doprowadziliby do sytuacji, w której prezesi zaczęliby się poważniej zastanawiać. Wydaje mi się, że to jest to pokolenie, to są ci ludzie, którzy chyba mogliby ze sobą współpracować, stworzyć nową siłę polityczną (…).

Część 1 http://crowdmedia.pl/frasyniuk-bez-cenzury-cz-1-wywiad/

Część 2: http://crowdmedia.pl/frasyniuk-bez-cenzury-cz-2-wywiad/

 

(Visited 1 091 times, 1 visits today)

2 comments on “Frasyniuk: Siła nieudaczników, niemoc opozycji

 1. sylwia
  3 kwietnia 2017

  każda dobra rada jest cenna, dziękujemy za nią. Mam wrażenie , że Pan, który jest doświadczonym politkiem i człowiekiem z dobrą , pamiętaną przez nas przeszłością nie potrafi spać spokojnie i chce coś zrobić , żeby Polska nie była ……dziadowska, w rękach szaleńców i niudaczników.
  Dlaczego tylko Pan radzi, a nie staje na czele grup wojujących z obecną władzą. Pan to może spoić, ma Pan tą siłę i doświadczenie . Na co Pan czeka?…. aż wyrżną ostatnie drzewo, żubra ostatnie cypelki praworządności ?

 2. Leszek Berger
  7 kwietnia 2017

  Panie Władku, ja się zaraz zrzygam
  Kilka tekstów ostatnio czytałem, analizujących to, co się tu dzieje – Pański, Tomasza Lisa i kilku innych wydawałoby się poważnych autorów.
  Żaden z nich się nawet nie zająknął o tym, że w Polsce w ogóle istnieje Kościół katolicki… Nikt albo nie widzi, albo nie chce nazwać po imieniu, że to następna runda kontreformacji i targowicy w celu utrzymania kolonialnego władania nad tym nieszczęsnym, zniewolonym i ogłupiałym krajem….. co zrobiłby tutaj Kaczyński bez Kościoła?
  No i to milczenie niestety dyskredytuje te wszystkie oceny oraz utrudnia poważne traktowanie ich autorów. Z Panem włącznie. Boli…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Information

This entry was posted on 3 kwietnia 2017 by in FB, WYŁOWIONE Z SIECI (i nie tylko) and tagged , , , , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.