web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Nadeszła determinacja

Janusz Nagiecki, 19.03.2017


Warszawa 18.03.2017. Marsz KOD pod hasłem „Wolne sądy! Wolne samorządy”!. Fot. kadr z nagrania grupy PisExit-gbury.pl


 

Przećwiczyłem wszystkie manifestacje KOD-u w Warszawie i każda miała swój blask i puls, ale wczorajsza wyrosła ponad dotychczasowe – determinacją.

Rachunek, jaki przyszło zapłacić uczestnikom, przywrócił właściwą rangę naszej sprawie i pokazał, że wystarczy go na każdą próbę. Zimno, wiatr i lodowaty deszcz wciskały się za fragmenty ubrania i żaden nie był wystarczająco wodoodporny, żeby ratować ciało przed skostnieniem. Woda ciekła sobie od głowy, przez plecy, nogi, po same koniuszki stóp. A jednak…

Dookoła mnie niezwykli ludzie gotowi, dla ratowania ojczyzny, poświęcić zdrowie – a to już bardzo blisko do daniny największej. Były wózki inwalidzkie, laski, kule i… gniew. Obok mnie przemoknięta do samej kości koleżanka Basia, – 76 lat, dwie protezy biodrowe i taki wk..w w sercu, że tylko zwycięstwo może je ukoić. I tego powinien się bać tchórzliwy prezesik i jego sekta !

Wracaliśmy autokarem do naszego miasta -150 km.- przemoczeni i zziębnięci, ale pewni, że nie ustaniemy w walce aż do zwycięstwa !

 

Tekst ukazał się pierwotnie na FB. Autorowi bardzo dziękujemy za udostępnienie.


Tymczasem w Krakowie, czyli poseł Kaczyński w drodze na Wawel. Kadr z nagrania na stronie pikio.pl 


 

(Visited 1 411 times, 1 visits today)

2 comments on “Nadeszła determinacja

  1. Andrzej Urban
    20 marca 2017

    Rodzina w Edinburghu popiera całym sercem rodzącą się walkę o demokratyczny byt..!

  2. alice
    21 marca 2017

    Ogromnie wdzięczni jesteśmy dla tych,którzy przybyli na demonstrację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kategorie

License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.