web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Nadeszła determinacja

Janusz Nagiecki, 19.03.2017


Warszawa 18.03.2017. Marsz KOD pod hasłem „Wolne sądy! Wolne samorządy”!. Fot. kadr z nagrania grupy PisExit-gbury.pl


 

Przećwiczyłem wszystkie manifestacje KOD-u w Warszawie i każda miała swój blask i puls, ale wczorajsza wyrosła ponad dotychczasowe – determinacją.

Rachunek, jaki przyszło zapłacić uczestnikom, przywrócił właściwą rangę naszej sprawie i pokazał, że wystarczy go na każdą próbę. Zimno, wiatr i lodowaty deszcz wciskały się za fragmenty ubrania i żaden nie był wystarczająco wodoodporny, żeby ratować ciało przed skostnieniem. Woda ciekła sobie od głowy, przez plecy, nogi, po same koniuszki stóp. A jednak…

Dookoła mnie niezwykli ludzie gotowi, dla ratowania ojczyzny, poświęcić zdrowie – a to już bardzo blisko do daniny największej. Były wózki inwalidzkie, laski, kule i… gniew. Obok mnie przemoknięta do samej kości koleżanka Basia, – 76 lat, dwie protezy biodrowe i taki wk..w w sercu, że tylko zwycięstwo może je ukoić. I tego powinien się bać tchórzliwy prezesik i jego sekta !

Wracaliśmy autokarem do naszego miasta -150 km.- przemoczeni i zziębnięci, ale pewni, że nie ustaniemy w walce aż do zwycięstwa !

 

Tekst ukazał się pierwotnie na FB. Autorowi bardzo dziękujemy za udostępnienie.


Tymczasem w Krakowie, czyli poseł Kaczyński w drodze na Wawel. Kadr z nagrania na stronie pikio.pl 


 

(Visited 1 433 times, 3 visits today)

2 comments on “Nadeszła determinacja

  1. Andrzej Urban
    20 marca 2017

    Rodzina w Edinburghu popiera całym sercem rodzącą się walkę o demokratyczny byt..!

  2. alice
    21 marca 2017

    Ogromnie wdzięczni jesteśmy dla tych,którzy przybyli na demonstrację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.