web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Wiosna Nasza! – pierwsze jaskółki


Krysia Kierebinski CC 2.0

ZNALEZIONE W SIECI:

Parę dni temu opublikowałem post o 40% poparciu dla PiS-u. Zatem jestem winien i kilka słów krzepiących :

Dzisiaj odwiedziłem duży, prywatny sklep, w którym zazwyczaj robię zakupy. Jego właściciel, to osobnik od zawsze popierający PiS i Dudę, a witryny jego sklepu permanentnie zdobią plakaty propagandowe tej partii. Zarówno właściciel, jak i personel znają moje polityczne sympatie, a fakt, że paraduję oblepiony znaczkami KOD-u dodatkowo nie pozostawia w tej materii wątpliwości.

Ku mojemu zaskoczeniu cały personel wraz z pryncypałem przywitali mnie z atencją, jakiej się nie spodziewałem, wyrazili uznanie dla mojego zaangażowania w ratowanie Polski – „ratowanie Polski” – takich słów użyli, a na koniec właściciel nakazał sprzedawczyni potraktować mnie szczególnym rabatem, dodał poufale: „najwyższy czas już pogonić to draństwo” i zniknął na zapleczu.

Kiedy wychodziłem w przekonaniu, że zamiast nóg posiadam skrzydła, dostrzegłem jeszcze kątem oka, że wielkie witryny sklepowe lśniły czystością wypucowanego szkła…

Janusz Nagiecki, FB, 14.02. 2017 

 

Kilka komentarzy pod wpisem:

Znam trzy takie przypadki. Szkoda tylko, że ludzie tyle czasu potrzebują, żeby zrozumieć co się dzieje.

 

Jedna z moich znajomych, jedyna jaką znam osobiście zwolenniczka PiS, też zaczyna się łamać 😉 Jeszcze religia smoleńska trzyma ją przy PiSie, ale już coraz mniej wierzy w bajki Macierewicza

 

Coraz więcej osób zaczyna wierzyć w życie pozapisowskie… Wieszczę rychłe zmartwychwstanie normalności…

 

To samo u nas. Były wiceburmistrz z PiS w moim mieście powiedział dziś w prywatnej rozmowie „ale ja nie zwariowałem jak tamci”.

 

dziwna rzecz , ale i do mnie dochodzą słowa głębokiego rozczarowania „dobrą zmianą” ze strony żelaznych zwolenników PISu

 

Od ubiegłych Walentynek nosze przypinke ,, KOD wpisany w serce ,, W okolicznych sklepach wszyscy mnie znaja z widzenia . Zaobserwowałem zmiane w podejsciu do mnie . Wieceej jest uprzejmości i życzeń miłego dnia

 

Ja też obserwuję zmianę nastawienia w społeczeństwie. Przy różnych okazjach spotykając przypadkowych ludzi słyszę co mówią i są coraz bardziej rozczarowani tym co się dzieje. Oni wierzyli w obiecanki PiS, ale powoli do nich dociera, że to była zmyłka.
Inny jest też ton pod artykułami w gazetach, nie ma już ciągłego wypominania, co tam złego zrobiło PO. PiS rządzi już na tyle długo, że społeczeństwo zaczyna oczekiwać jakiś efektów tych rządów. Nie będzie już wykrętów i zwalania winy na poprzedników.

 

bylam jako koderka z czerwona kartka na otwarciu ronda Romaszewskiego u mnie w miescie -oczywiscie otwieral duduś -zauwazylam ,ze bylo malo ludzi glownie oficjele i poczty sztandarowe -a to zaścianek pisuaru -czyli ludzie już przecieraja oczy

 

Idzie wiosna!

 

Ten blog ma rok. Istnieje i działa po to, by nie musiał być potrzebny. Wspaniale byłoby móc wrócić do normalnego życia sprzed „dobrej zmiany”; czytać dowolne lektury, pisać na tematy zawodowe, odpuścić sobie prenumeraty niektórych czasopism i członkostwo w pewnych kręgach na FB…

Nasze teksty rozsyłamy nie tylko do facebookowych grup o profilu prodemokratycznym, sceptycznych w stosunku do polityki rządu PiS. Tu akurat mamy pozytywne reakcje. Naszymi odbiorcami są także członkowie grup o światopoglądzie dalekim od naszego. I tam oczywiście komentarze nie pozostawiają na nas suchej nitki. Z wielu takich stron zostaliśmy usunięci, ale inne, chyba przez nieuwagę, ciągle jeszcze nas wpuszczają. Wulgaryzmy, wykrzykniki, drwina, to standard w komentarzach.

Aż tu nagle – z niedowierzaniem przecieramy oczy – są pierwsze lajki. Coś drgnęło!

Krysia Kierebinski,  „Democracy is Ok”

PS
Panu Januszowi Nagieckiemu bardzo dziękujemy za udostępninie tekstu.

(Visited 1 057 times, 1 visits today)

2 comments on “Wiosna Nasza! – pierwsze jaskółki

  1. Marta
    16 lutego 2017

    Ludzie glupieja hurtowo, a madrzeja detalicznie – / Wislawa Szymborska /

  2. KRYSTYNA ŻMUDKA
    16 lutego 2017

    Niestety nie mam tyle szczęścia ! Pozbyłam się swojej siostry i jej bliskich….jest mi z tego powodu b.smutno ! Pozbyłam się wielu przyjaciół i znajomych….Pomagałam w sobotę w zbieraniu podpisów przeciw REFORMIE EDUKACJI . Wiele osób z radością wprost podpisywało…ale wulgaryzmów pod swoim adresem też się nasłuchałam! Jak czytam te komentarze …też mam nadzieję ,że moi znajomi też …rozczaruje wreszcie …dobra zmiana !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Information

This entry was posted on 15 lutego 2017 by in FB, JESZCZE POLSKA..., WYŁOWIONE Z SIECI (i nie tylko) and tagged , , , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.