web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Rafał, trzymaj te kontakty!

POLECAMY:
Przy okazji wizyty Angeli Merkel w Polsce, Rafał Trzaskowski o unijnych kulisach dla tygodnika „Kultura Liberalna”, 7 lutego 2017.


Fot. M.Śmiarowski/KPRM, Flickr 


Do mnie nieustannie dzwonią politycy z innych krajów europejskich z pytaniem, czego chce prezes PiS-u, gdy chodzi o politykę europejską. Nikt tego nie wie.

(…)

Politykę w Unii Europejskiej robi się w znacznej mierze właśnie w sposób nieformalny. Wielka szóstka, czyli przedstawiciele sześciu największych gospodarek europejskich: Niemiec, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Polski, spotykała się w różnych formatach – w gronie ministrów spraw wewnętrznych, ministrów do spraw europejskich, szerpów itd. Dziś tego nie ma. Grupa Wyszehradzka to jedyne, co podtrzymuje znaczenie polskiego rządu, ale zarówno Czesi, jak i Słowacy mają już dość konfrontacyjnej postawy polskich władz wobec Unii Europejskiej. Trójkąt Weimarski też już w praktyce umarł. To oznacza, że liczba kanałów do załatwiania ważnych dla Polski interesów maleje.

(…)

Polskiemu rządowi nie wiadomo o co chodzi, oni walą pięścią w stół w Warszawie, a w Brukseli milczą.

 

Cały wywiad z Rafałem Trzaskowskim, przeprowadzony przez Adama Puchejdę dla „Kultury Liberalnej”: „Czego PiS chce w polityce europejskiej? Nikt nie wie”.

(Visited 504 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.