web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Jak by Wam to powiedzieć…

Przemysław Wiszniewski


Adolf Hitler „Maryja z dzieciątkiem Jezus”, 1913. Z otwartego archiwum Wikimedia Commons 

To nieprawda, że naród omyłkowo wybrał faszystowski rząd. Naród wybrał rozmyślnie i właśnie dlatego. Retoryka rasistowsko-ksenofobiczna przysparza PiSowi najwięcej zwolenników i czyni poparcie dlań masowym.

„A co potem z takimi Murzynkami robić?! Czy one się nauczą naszego ojczystego języka? Czy będzie im smakować schabowy z kapustką i ziemniaczkami? Czy będą kochać nasze piosenki, choćby Zenka Martyniuka?

„A jak będą dotykały naszych sprzętów tymi czarnymi paluszkami, to jak to, śladów nie zostawią? Czy będzie taki jeden z drugim potrafił pić wódkę? Jak będzie wyglądał w rzędzie ministrantów taki czarniawy? Zawsze inny, zawsze obcy pośród chłopców o pszennych włosach i błękitnych oczach!

„A czy w ogóle można takiego posłać do kościoła?! Jakże on tam będzie się z nami modlił? Taki czarny?! Ksiądz Rydzyk przestrzegał na Jasnej Górze, że to z braku mydła taka karnacja, niby w żartach, ale pewnie i tu jest ziarno prawdy!

„A czy w ogóle to nie grzech czarnego do kościoła wpuszczać?!

„A nie przyniesie z sobą żadnych pierwotniaków i śmiercionośnych zarazków, jak przestrzegał nas Ojciec Narodu, Jarosław Kaczyński, co dla nich nie są groźne, lecz nas mogą zdziesiątkować?!

„A jakże on potem pójdzie wspólnie z naszymi patriotami na marsz, kiedy krzyczą o Białej Sile i inne wzniosłe hasła, to go nie pobiją? Zawsze będzie obcy, trzeba by go ukrywać gdzie pod łóżkiem, bo jeszcze sąsiedzi będą plotkować, że jakiego – uchowaj panie Boże – Żyda u siebie przechowujemy!

„A jak dorośnie, to nam bomby jakiej nie podrzuci? A jaką dziewczynę sobie znajdzie, polską?! Toż to potem na dzieci się owa czarność przeniesie, na wieczną hańbę!

„A to u nas nie brak naszych rdzennych, słowiańskich, katolickich sierotek, że musimy obce przygarniać?! A dalej, jazda! Niech sobie przygarniają ci bezbożnicy z Unii, a my musimy dbać, żeby nasza krew była czysta i nieskalana!

 

Przemysław Wiszniewski

Tekst ukazał się na Facebooku. Autorowi dziękujemy za udostępnienie. 

 

(Visited 409 times, 1 visits today)

2 comments on “Jak by Wam to powiedzieć…

 1. Przemek Wiszniewski
  5 lutego 2017

  Ależ to ja bardzo dziękuję za publikację i polecam się na przyszłość. Dziękuję zwłaszcza za niebanalną ilustrację. 🙂
  Przemek Wiszniewski

  • Krysia Kierebinski
   5 lutego 2017

   Na pewno skorzystamy. Bardzo sobie cenimy tę współpracę, szkoda tylko, że czasy takie, i tematy…
   Z pozdrowieniamu, Krysia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.