web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Nie szkoda róż…


Pablo Picasso „Guernica”, czerwiec 1937. Protest artysty przeciwko zmobardowaniu w kwietniu 1937 wioski Guernica przez samoloty nazistowskich sił niemieckich i włoskich na rozkaz nacjonalistycznych władz Hiszpanii. Pokazany na Międzynarodowej Wystawie Sztuki w Paryżu w 1937, obraz odegrał znaczącą rolę w zwróceniu uwagi świata na hiszpańską wojnę domową. Fot. Mark Barry, Flickr 


ZNALEZIONE W SIECI:
Telefonują do mnie różni ludzie z różnych zbiorowości politycznych, często artystycznych i tłumaczą się – nie wiem po co – że oni poza polityką funkcjonują i jedynie sztuka ich interesuje i świergot ptaków i żeby kolor nieba był niebowy i listki miały kolor listkowy i takie tam duperele… że drzewem trzeba być. Kochani, dajcie sobie luz! Nie dorabiajcie teorii do osranych gaci! Boicie się – to ludzkie, ale nie oczekujcie ode mnie wsparcia. Dzieci i wnuki Wam wystawią rachunek, a nie ja !

Janusz Nagiecki, fb

 

Ilustracja tytułowa:

Grzegorz Sztwiertnia „Oko artysty”, źródło: infart.pl

(Visited 200 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Information

This entry was posted on 4 lutego 2017 by in FB, KRÓTKO, KULTURALNIE, WYŁOWIONE Z SIECI (i nie tylko) and tagged , , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.