web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Narodowe Czytanie: Konstytucja RP

Pan Prezydent w nowej edycji Narodowego Czytania proponuje do wyboru „Beniowskiego”, „Przedwiośnie”, „Pamiątki Soplicy” i „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. 

My zaś uważamy, że najpilniejszą lekturą jest Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej. Ponieważ działania Pana Prezydenta pokazują, że nie miał dotąd czasu zapoznać się z tą lekturą, teraz nadarza się dobra okazja. Do 15 lutego na adres narodoweczytanie@prezydent.pl można wysyłać Panu Prezydentowi propozycje. Poniżej wzór listu – ale oczywiście każdy może ułożyć własny.

Panie Prezydencie!

Pozwalamy sobie zgłosić kandydaturę Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej jako lektury w najbliższej edycji Narodowego Czytania.

Bezprawne działania obozu „dobrej zmiany” dowodzą, że umiejętność czytania ze zrozumieniem – i stosowania się do – Konstytucji RP są zadaniami pilniejszymi niż lektura „Przedwiośnia” czy „Pamiątek Soplicy”. Dotyczy to przede wszystkim funkcjonariuszy państwowych, którzy, choć przysięgali wierność Konstytucji, jej ideom i prawom notorycznie się sprzeniewierzają. Pragniemy, żeby Konstytucja RP przypomniała im, że w pierwszym rzędzie są obywatelami polskimi i powinni mieć obowiązki polskie, a nie partyjne.

W imieniu Democracy is OK:

Bartosz Hlebowicz

Krystyna Kierebinski

Natasza Quelvennec

Katarzyna Wenta-Mielcarek

Janusz Wołoszyn

(Visited 1 450 times, 5 visits today)

4 comments on “Narodowe Czytanie: Konstytucja RP

 1. alice
  1 lutego 2017

  Tak, wyślę to, a pan prezydent od razu pójdzie po rozum do głowy,ale dziękuję Wam.

 2. Halina Kronschnabeł
  1 lutego 2017

  Jasne ze wysle…..ani na moment sie nie zawahalam.

 3. Halina Hanert
  1 lutego 2017

  Uważam, że należy czytać KONSTYTUCJĘ bo mało jest Polaków co w ogóle miało Ją w ręku a co dopiero czytało.

 4. Hanna
  1 lutego 2017

  Czytanie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej jest obowiązkiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.