web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Białe ma być białe!

"Medium", Krysia Kierebinski, licencja CC-BY-NC-ND https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/

„Medium”, Krysia Kierebinski, licencja CC-BY-NC-ND

Znalezione w sieci

Kiedy byłam w siódmej klasie, nauczycielka włączyła film na video i kazała nam robić notatki. Po dziesięciu minutach włączyła światło i krzyknęła na Stevena Webba Sladkiego, że nie robi notatek, mimo że miał to robić. Ale Steve robił notatki. Widziałam to. Wszyscy to widzieli. Nauczycielka zapytała, czy ktokolwiek chciałby stanąć w obronie Steve’a. Kilkoro z nas wykrztusiło z siebie kilka słów w obronie Steve’a, ale zostali natychmiast uciszeni. W parę chwil zamilkliśmy wszyscy. Steve musiał iść do gabinetu dyrektora. Nauczycielka wróciła do klasy i zapytała: „Widzieliście, jakie to łatwe?”. Przerabialiśmy wtedy „Annę Frank”. Zaczęłam rozumieć. Pomyślałam, że teraz nadszedł właściwy czas, żeby opublikować tę historię.
Nie pozwól, żeby ktokolwiek wmówił ci, że to, co widzisz na własne oczy nie dzieje się.

 Loren M. Jones, fb, 8.1.2017

(Visited 422 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Information

This entry was posted on 17 stycznia 2017 by in FB, WYŁOWIONE Z SIECI (i nie tylko) and tagged , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.