web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Oskarżona Beata Sz.

Jola Sacewicz

Krysia Kierebinski CC 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

 

Do Brukseli jedzie Pani jako oskarżona – list otwarty do Premier Beaty Szydło, 13.01.2016 (GW)

 

Jeszcze niedawno jako posłanka pokazała Pani w wypowiedzi publicznej, że nie wie Pani, kiedy Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Z ostatniego przemówienia wynika, że nie wie Pani o tej wspólnocie krajów demokratycznych znacznie więcej.

Nie wie Pani, że nie ma w niej krajów, w których Trybunały Konstytucyjne nie mogą wykonywać swoich konstytucyjnych obowiązków i bronić obywateli, bo są sparaliżowane decyzjami większości parlamentarnej. Nie ma krajów, które nie wykonują wyroków Trybunału.

(…)

Nie ma w demokratycznych państwach prawa parlamentów, które nie dopuszczają opozycji do głosu, które procedują nocą z pogwałceniem procedur i prawa.

Nie ma w demokracjach prezydentów, którzy łamią konstytucję, uniewinniają niewinnych i zastępują sądy.

Nie ma premierów, którzy nie dopuszczają do druku wyroków Trybunału Konstytucyjnego, lżą własnych obywateli protestujących na ulicach i wyrzucają flagi Unii z tła podczas swoich wystąpień.

(…)

Przykre, że ma Pani Polaków za ciemny lud, który kupi każde kłamstwo. Przykre, że gdy trwoga, to odwołuje się Pani do opozycji i prosi, by kłamali w Brukseli razem z Panią i tworzyli jednolity front z rządem jak w przypadku Ukrainy.

Pani premier! Polska jest dziś Ukrainą Europy. Do Brukseli nie jedzie Pani jako obrońca Polski przed inwazją świń odrywanych od koryta. Do Brukseli jedzie Pani jako oskarżona (…)

(Visited 359 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Information

This entry was posted on 16 stycznia 2017 by in Bez kategorii and tagged , , , , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.