web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Bóg się rodzi

Wojciech Tochman, Gazeta Wyborcza, Duży Format, 19.12.2016

Krysia Kierebinski CC 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Krysia Kierebinski CC 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

(…) Żeby o bzdurach za dużo nie myśleć, zaglądam na Facebooka. I trafiam na apel dzieci z Warszawy: „Nasza koleżanka z gimnazjum Daryna Sherstiuk, Ukrainka z Siewierodoniecka, z terenów, gdzie trwa wojna i wciąż giną ludzie, mieszkająca w Warszawie z mamą, otrzymała decyzję o deportacji z Polski. Ma opuścić Polskę w trybie pilnym do 1 stycznia 2017 roku. Daryna uczy się z nami od 2014 roku. Jest świetną koleżanką, znakomicie się uczy, jest uczciwa, zawsze można na nią liczyć. Wiemy, że Daryna przeżyła w życiu znacznie więcej trudnych i ciężkich rzeczy niż my, jej rówieśnicy”.

Chciałoby się, by pani premier, zamiast mamić nas „uchodźcami z Ukrainy”, pomogła Darynie.

(…)

Kilkanaście lat temu prokurator Piotrowicz usprawiedliwiał czyny pedofila w sutannie. Posłanki i posłowie PiS-u, matki i ojcowie polerujący kolanami kościelne posadzki, od roku udają, że o tym nie słyszą. Ale mam wrażenie, że i politycy opozycji, i większość dziennikarzy dziecięcą krzywdą nie zawracają sobie głowy.

(…)

Fakt, że Jarosław Kaczyński nie ma żony i dzieci, mnie nie obchodzi. Ani ile ma wzrostu. Wiele innych spraw go dyskwalifikuje, wiadomo. Ta najważniejsza, która powinna wykluczyć go z polityki natychmiast i raz na zawsze, to nieczułość na krzywdę dzieci, pogarda dla ich życia, dla ich zdrowia, godności i praw (nie rozwijam tu kilku kolejnych dość oczywistych wątków). Sądzę, że Kaczyński nienawidzi dzieci (…).

Cały tekst w Gazecie Wyborczej

 

(Visited 79 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Information

This entry was posted on 15 stycznia 2017 by in FB, WYŁOWIONE Z SIECI (i nie tylko) and tagged , , , , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.