web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Gdy przyjdzie czas naprawy…

Krysia Kierebinski CC 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/

Krysia Kierebinski CC 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/

Państwo zostało zawłaszczone i zdemolowane metodami prawnymi i pozaprawnymi, a już zwłaszcza kompletnym zniszczeniem dobrego obyczaju. Gdy wreszcie PiS straci władzę, konieczne będzie dokonanie gruntownej naprawy państwa – problem w tym, że nie wolno będzie działać z pominięciem prawa. Nie możemy odpłacać bezprawiem za bezprawie.

Myślę, że te wszystkie rujnujące kraj delikty działają też na niekorzyść PiS. Ich władza budowana jest na miękkich fundamentach prawnych. Przykładowo, wszelkie werdykty Trybunału Konstytucyjnego oparte będą na zmurszałej podstawie, jaką jest przejęcie władzy przez sędzię Przyłębską oraz bezprawnie wybranych trzech pisowskich sędziów. Łatwo to będzie podważyć metodami stricte prawnymi, bez posuwania się do przemocy, jaką zastosował PiS. To jak wyjęcie kamienia z dolnej części konstrukcji – góra może się posypać. Trybunał wcale nie musi się stać twierdzą PiS przez wiele następnych lat.

Mam nadzieję, że prawnicy będą pilnie rejestrować wszelkie poczynania rządzącej partii i będą gotowi, gdy przyjdzie czas rozliczenia obecnej władzy.

Paweł Wimmer, fb, 12.1.2017

(Visited 175 times, 1 visits today)

One comment on “Gdy przyjdzie czas naprawy…

  1. Piotr
    16 kwietnia 2017

    Bardzo mądre słowa. Obawiam się tylko, że nie będzie już czego naprawiać a odbudowa może potrwać przez kilka kolejnych kadencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Information

This entry was posted on 12 stycznia 2017 by in FB, Trybunał Konstytucyjny, WYŁOWIONE Z SIECI (i nie tylko) and tagged , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.