web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Nasza kasa, nasza sprawa


Krysia Kierebinski CC 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Krysia Kierebinski CC 2.0 


Kiedy czytam i wysłuchuję komentarzy kurdupli moralnych z PiS-u na temat wewnętrznych rozliczeń w KOD-zie i jakichś sześciu faktur, pusty śmiech mnie ogarnia. Jak ta złodziejska hołota ma czelność komentować coś, co dotyczy tylko członków dobrowolnego Stowarzyszenia? Chyba jedynie na zasadzie: „Łapaj złodzieja”?

Przecież interes publiczny nie poniósł na tym najmniejszego uszczerbku! W przeciwieństwie do afer, oszustw i złodziejstwa PiS-u, których konsekwencje ponosi każdy podatnik i skarb naszego państwa. A są to środki ogromne – grube miliony, a nawet miliardy. A gdy jeszcze dodatkowo słyszę, że całe to niefortunne wydarzenie kompromituje KOD i podważa naszą wiarygodność, to irytacja rozgrzewa mnie do czerwoności, a łeb wierci krzyk: a niby dlaczego?!
Z jakiego to powodu poświęcenie tysięcy ludzi, marsze, marznięcie, podróże, pikiety, ulotkowanie, edukacja, wydatki w imię najwyższych wartości miałyby ucierpieć z powodu jakichś faktur? Co mnie i tysiące podobnych do mnie członkiń i członków KOD-u obciąża? No co…?

I jeszcze parę słów do Tych, co”przejrzeli” na oczy i teraz już mają powód, żeby nie wstąpić do KOD-u:
– Przestańcie szukać alibi dla fikcji! Jeśli sprawa faktur jest powodem Waszej rezygnacji z przystąpienia do KOD-u, to znaczy, że nigdy rozumnego powodu nie mieliście i nie pojmujecie wagi sprawy. Inni nadal będą za Was ratować Polskę – nie pierwszy i nie ostatni raz. Dla „Polaków na gapę” każdy powód do darmowej jazdy jest dobry. KOD zwycięży, bo musi. Bo kiedy przegra, to Polska przegra!

Janusz Nagiecki, FB

(Visited 771 times, 1 visits today)

2 comments on “Nasza kasa, nasza sprawa

 1. Ania ROBINE
  8 stycznia 2017

  „Przestancie szukac alibi dla fikcji ! Jeśli sprawa faktur jest powodem Waszej rezygnacji z przystąpienia do KOD-u, to znaczy, że nigdy rozumnego powodu nie mieliście …
  Czytam to w nocy . Dziekuje Panie Januszu

 2. pikasso
  8 stycznia 2017

  buhahaha ale pis nie robi przekrętów, to peo robiło a kodziarze to cepy, tak jak cepem jet ten ktoś kto to napisał. kwi kwi kwi kwi idz kwiczeć gdzie indziej bo tu ci nic nie pomoże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Information

This entry was posted on 7 stycznia 2017 by in FB, KRÓTKO, WYŁOWIONE Z SIECI (i nie tylko) and tagged , , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.