web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Ręce precz od grobów!

OBYWATELE RP, BLOKADA MIESIĘCZNICY

rece-precz

 

10 listopada 2016 wśród wrzasków nienawiści smoleńskich wyznawców zapowiedzieliśmy Kaczyńskiemu, że o ile nie cofnie decyzji o ekshumacjach tych ofiar katastrofy smoleńskiej, których rodziny protestują, my nie będziemy się już demonstracyjnie wycofywać z prawa do zajęcia miejsca, na którym on staje i kolejnej swojej miesięcznicy nie przeprowadzi.

W odpowiedzi PiS zapowiedziało zmianę prawa o demonstracjach. Ustawa do dziś nie weszła w życie i jest to pierwszy taki przypadek od ponad roku rządów PiS. 10 grudnia przeciw naszej pokojowej, legalnej demonstracji siły użyły za to połączone zastępy policji, BOR i PiS-owskich bojówek znanych jako Brygady Wąsika.

Wszystkich, zwłaszcza warszawiaków, wzywamy do masowej obecności 10 stycznia. Protest blokujący miesięcznicę w odpowiedzi na ekshumacje i gwałtowny atak na prawa człowieka powinna zobaczyć opinia publiczna. Kaczyński musi zapłacić cenę za swoje tępe barbarzyństwo!

Symbolem naszego protestu jest biały kwiat i godne milczenie. Prosimy o jedno i drugie. Przyjdźcie, stańcie przy nas. W tym proteście nie skandujemy, nie gwiżdżemy, nie machami transparentami. NIe reagujemy na zaczepki ani na żadną nikczemność w smoleńskich przemowach. Stoimy z kwiatami w dłoniach i z jednym hasłem: „W obronie rodzin protestujących przeciw eksumacjom. Ręce precz od grobów”.

My, Obywatele RP, sygnatariusze Deklaracji Nieposłuszeństwa, staniemy na miejscu 9 stycznia wieczorem i będziemy strzegli miejsca demonstracji przez noc i cały dzień 10 stycznia. Prosimy warszawiaków o przybycie zwłaszcza około godziny 8.30 rano — zanim pierwszy ze smoleńskich marszy dotrze na miejsce i nastąpią próby usunięcia nas z miejsca demonstracji. Drugi marsz dociera przed Pałac Prezydencki ok. godz. 21.00.

(Visited 307 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Information

This entry was posted on 6 stycznia 2017 by in FB, PROTESTY (KOD, DOK, ORP, DZIEWUCHY i in.) and tagged , , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.