web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Polska dla Polaków

bez-skrupulow_logo-small

Caritas chciał ściągnąć do Polski najbardziej potrzebujących uchodźców z Syrii. Chciał Caritas, chcieli biskupi. Nie chcieli Prezes, Waszczykowski, Paszczak i pani Szydłowa oraz ich elektorat katolików praktykujących, ale niewierzących.

Minister spraw zagranicznych w wywiadzie dla zaprzyjaźnionego z rządem portalu wPolityce.pl prostolinijnie oświadczył:

Nie jest to rozpatrywane. Polacy nie akceptują przyjmowania znacznej liczby uchodźców. Akceptują za to pomoc na miejscu.

Ta „znaczna liczba” to byłoby zapewne kilkaset osób, może nawet tysiąc.  Caritas chciał ich przewieźć samolotami z Libanu do Polski, mieli mieszkać u polskich rodzin i w parafiach.

Naród polski jest dumny z chrześcijańskiej postawy swego rządu, który w „okrągłą”, 1050-setną rocznicę chrztu Polski obronił chrześcijańską tradycję kraju, uchronił i umocnił tożsamość 39 milionów Polaków oraz zapewnił bezpieczeństwo dziewiątemu pod względem wielkości krajowi w Europie. Aby Polska była Polską – nareszcie zrozumieliśmy głęboki sens pieśni rządowego barda. Jesteśmy po stokroć dumni i uspokojeni. Pan Jezus może wracać do świata bajek.

(bh)

Za „Gazeta Wyborcza” 21-12-2016
(Visited 250 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Information

This entry was posted on 22 grudnia 2016 by in FB, INNY, CZYLI BLIŹNI and tagged , , , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.