web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Dusze na sprzedaż

WYŁOWIONE Z SIECI

Kategorie, Wyłowione z sieci, małe

Wróciłem z przyjaciółmi z pabianickiego KOD-u z demonstracji pod sejmem w Warszawie. Darłem się tak, że całkiem straciłem głos i teraz mogę sobie jedynie dialog wewnętrzny toczyć. Jest 5:30 rano, a ja nie mogę przeboleć, że są tak nikczemni ludzie na świecie, którzy za pieniądze gotowi są sprzedać każdy fragment swojej duszy. Są jak przeterminowane produkty na wyprzedaży.

Janusz Nagiecki, fb, 17-12-2016, wczesnym rankiem

 

Ja też próbuję przetrawić minioną noc. Chodzenie w koło po pasach, skandowanie „solidarność”, brutalne przeganianie protestujących przez policję…rany, to przecież historia moich rodziców, nie myślałam nigdy, że i ja będę mieć takie wspomnienia.

Michalina Engel, fb, 17-12-2016,

 

jaką rolę w kraju pełni Andrzej Duda ?

Jolanta Wardach, fb

 

Wracam spod Sejmu. Nie mogłem być dłużej niż godzinę, zimnica jak diabli, a ja dopiero co wyłażę z ciężkiego przeziębienia. Tłum ludzi. Na pewno ponad tysiąc osób co biorąc pod uwagę porę i pełne ad hoc, pięknie świadczy o rozumieniu obywatelskiej powinności. Przemówienia posłów (świetny Budka), którzy wyszli do nas z Sejmu, morze flag i gorące skandowanie. Mnóstwo młodych. Wspaniały moment zbiorowego odśpiewania z KOD-kapelą poruszającego „czarnego walca” Konrada Materny, wielu ludzi płakało po prostu. Jeśli nie znacie, posłuchajcie koniecznie. Kiedyś „Mury”, dzisiaj „Czarny walc”.
No cóż, jest coraz bardziej ogniście. Ta wstrętna władza nie cofa się przed niczym. Ale i ludzka determinacja zwykłych obywateli wydaje się rosnąć. Zobaczymy co będzie dalej. Na razie idzie sroga zima.

Krzysztof W. Kasprzyk, fb

 

Boże. Taka draka. A starczyło nie odbierać przywilejów SBkom 🙂

Dawid Wildstein, pseud. Pożyteczny  (twitter)

Z policją nie możemy walczyć , trzeba wszystko robić żeby nie widzieli w nas wrogów, my nie możemy walczyć z policjantami ( nawet jeżeli im puszczają nerwy) walczymy z paskudną władzą, której policja podlega, musimy ich rozumieć, żeby i oni nas rozumieli. Nie możemy doprowadzić do tego aby incydenty się upowszechniały.

Tomasz Skąpski, fb

 

PiS twierdząc, że wczorajsza blokada Sejmu dotyczyła obrony SBeków, nie dziennikarzy i #WolneMediawSejmie , próbuje robić z Polaków idiotów.

Jacek Nizinkiewicz, twitter

 

No kiedy wreszcie uchwalą, że Zbasław jest królem a jego kot królową?

bartosz.hlebowicz, twitter, 16 XII

Przyjezdza kawa i herbata💞 Co jak co,ale powstania sa u nas dograne!

Lenka Soł, fb,  16 grudnia, noc pod sejmem

Opancerzone wozy Policji narodowej jadą do Warszawy!!!
Źródło pewne
Bardzo bardzo dużo wozów…

Sebastian Zdyb, fb, 17 XII ok.12:00

 

Sejm, noc 16/17 grudnia 2016, Jan Grabiec

Sejm, noc 16/17 grudnia 2016, Jan Grabiec

Szczury uciekają z okrętu, a policja na ich rozkaz pacyfikuje demonstrantów

Jan Grabiec, 16 XII w nocy, twitter

 

Patrzę na to wszystko i – chcecie to wierzcie, chcecie nie wierzcie – płyną mi łzy (widać nazbyt wrażliwy jestem). To, co dzieje się od wczoraj jest końcem Polski jaką znam! Zastanawiam się, dlaczego taki pan Kaczyński to robi??? Przypomina mi się słynna „reasumpcja głosowania” zarządzona przez posła Piotrowicza na jednym z posiedzeń „Komisji Sprawiedliwości”. Przypomina mi się wiele sytuacji, które bulwersowały mnie w ciągu ostatniego roku. Boli bardzo, że Polak Polakowi staje się wilkiem! Boli, że tak wielu nie zauważa, że ta władza zwyczajnie działa jak „dziecko we mgle”. Tak nie można panie Kaczyński! Dostaliście mandat do sprawowania władzy – owszem! Ale nie dostaliście mandatu do niszczenia relacji międzyludzkich. Kochani! Uważam, że właśnie dziś najbardziej potrzebny jest głos rozsądku! Rozmawiajcie z kim tylko można, pokazujcie, że nie jesteście żadnymi zdrajcami oderwanymi od koryta, czy agentami! Tłumaczcie dzieciom! Szukajcie kompromisu z adwersarzami! I zrozumcie wreszcie, że macie (jeszcze) prawo do wrzucenia karty wyborczej do urny! Na tym m.in. polega demokracja. I kochajcie Polskę. Ja kocham i nie przestanę! To nasza wspólna Polska! Ps. Może i pompatyczne, ale z serca czuję, że potrzebne!

Mariusz Kamiński, fb, 17 XII, 15.00

 

W 1970 miałem 16 lat i duchowo wspierałem strajk, w 1980 miałem 27 lat i z Lechem blokowałem Rondo, a teraz mam 62 lata i boję się o to, czy wytrzymają Ci wszyscy, tak jak my to wytrzymaliśmy ?

Krzysztof Vel Kitka, fb, 17 XII, 16:30

Tusk wraca. O 17 przemowienie Tuska we Wroclawiu.

Anna Nel Dokudowiec, fb, 17 XII, 16:00

Celem była eskalacja napięcia i wywołanie zamieszek – nie, to nie „Dziennik Telewizyjny” 17 grudnia 1981 r., a „Wiadomości” 17 grudnia roku 2016.

Maciej Chołodowski, fb 17 XII, 19.37

POMÓŻCIE!
Protest pod sejmem nadal trwa! Jest nas dużo. Kilka tysięcy osób. Są na mrozie kolejną godzinę. Przyjechali z różnych stron Polski Jest bardzo zimno. A będzie jeszcze zimniej. Potrzebują ciepłej herbaty i kawy, zapasowych czapek, kocy, szalików, skarpetek (na straty). Piszą: „Zostajemy. Przybądźcie, pomóżcie!”
WARSZAWIACY, NIE ZAWIEDŹCIE ICH!

Komitet Obrony Demokracji, fb 17 XII, 19:40

Kochani, zaraz przyjedzie do Was mój trzynastolatek z tatą z bułkami,kawą, herbata i kocami

Lenka Soł, fb 17 XII, 21:30

(Visited 315 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Information

This entry was posted on 17 grudnia 2016 by in FB, WYŁOWIONE Z SIECI (i nie tylko) and tagged , , , , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.