web analytics

DOK – Democracy is OK

Kuźnia Demokracji

Jeszcze szkoła, czy już seminarium?„Każdy piękny od poczęcia”.  O niebezpiecznym dla młodzieży romansie katolickich fundamentalistów z edukacją narodową dowiadujemy się ze strony kuratorium województwa lubelskiego, które zachęca uczniów do udziału w konkursie o tymże znamiennym tytule. W pierwszej chwili pomyślałam, że tylko tytuł jakiś mało adekwatny i że się czepiam, a chodzi rzeczywiście o niezwykle szlachetny cel, czyli “kształtowanie postawy szacunku do każdej osoby, w szczególności do osób słabszych i niepełnosprawnych”.
Niestety, lektura portalu organizatora konkursu, stowarzyszenia Realitas.pl, nie pozostawia już żadnej wątpliwości co do jego prawdziwego przesłania: “Propagujemy szacunek dla życia każdego człowieka (…) Są wśród nas działacze pro-life, entuzjaści rodziny i uczone głowy humanistów z tytułami naukowymi”.

Jak poczują się młode kobiety, które wziąwszy w dobrej wierze udział w tym konkursie, staną za kilka lat przed dylematem urodzenia ciężko upośledzonego dziecka? Pewnie podobnie, jak wszyscy licealiści, którzy obowiązkowo oglądają na lekcjach religii kłamliwy dokument o aborcji “Niemy krzyk”? Propaganda zawoalowana, podstępna, kierowana do jeszcze nie ukształtowanych młodych głów przez placówki publiczne, od których należałoby oczekiwać działalności opartej na zapisanej w konstytucji neutralności światopoglądowej, a nie na doktrynie. Manipulacja zamiast edukacji – tak państwo wychowuje nową, polską rasę. 

Natasza Quelvennec

Ze strony Kuratorium Oświaty w Lublinie (29-11-2016):

 

Ze strony Kuratorium Oświaty w Lublinie (29-11-2016)

Ze strony Kuratorium Oświaty w Lublinie (29-11-2016)

One comment on “Jeszcze szkoła, czy już seminarium?

  1. Zdzisław
    31 marca 2017

    Państwo powinno być neutralne światopoglądowo by zapewnić społeczeństwu równomierny rozwój wspólnej sympatii bez kolizji światopoglądowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kategorie

Najpopularniejsze:

No top posts yet

License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.