web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Wyjdzie w trzeciej rundzie!

Krysia Kierebinski CC 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/

Krysia Kierebinski CC 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/

 

Pokolenie średnie i starsze pamięta Jerzego Kuleja, znakomitego polskiego pięściarza, wielokrotnego medalistę olimpijskiego i mistrzostw Europy, który po zakończeniu kariery boksera zajął się m.in. współkomentowaniem imprez pięściarskich.

Któregoś dnia, chyba w latach 70., oglądałem jakiś mecz bokserski i w pewnym momencie usłyszałem, jak Kulej woła podekscytowany, częściowo do widzów przed telewizorami, częściowo do polskiego zawodnika: bij w wątrobę, to wyjdzie w trzeciej rundzie! Ryknęliśmy wszyscy śmiechem, bo nie było to zbyt eleganckie, no ale Jerzy Kulej, wielki mistrz, wiedział doskonale, co mówi.

Historyjka ta przypomniała mi się, gdy zastanawiałem się ostatnio nad metodami walki propagandowej z dobrą zmianą. Nie ma innej metody niż nieustanne, rzetelne ujawnianie wszystkich przypadków łamania prawa, przemocy, szykan, nękania, pomówień, oszczerstw i wszelkich innych kopnięć wymierzanych społeczeństwu, a przede wszystkim opozycji, przez skorą do tego władzę. Dopiero ich nagromadzenie, w opozycji do rządowej propagandy, pozwoli walczyć na płaszczyźnie symbolicznej, o dusze i umysły ludzi. Trzeba to zacząć robić już teraz, a wyjdzie w trzeciej rundzie.

 

Paweł Wimmer, fb, 05-12-2016
(Visited 101 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Information

This entry was posted on 5 grudnia 2016 by in FB, WYŁOWIONE Z SIECI (i nie tylko) and tagged , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.