web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Zwycięska chwila

Józef Pinior

WYŁOWIONE Z SIECI

„Jeśli pani pozwoli”- dzisiaj udałem się do sądu aby wesprzeć grupę ludzi protestujących przeciw metodom prokuratorów pana Zero, próbujących zgnoić kolejną bohaterską postać czasu Solidarności. Józef Pinior, przewieziony jak zwykły przestępca do sądu, wpuszczony tylnym wejściem, bez możliwości zobaczenia swoich przyjacół, bo prezes sadu, raczył był, wyłączyć jawność procesu uznania tzw. dowodów winy, Józefa Piniora.
Sąd obstawiono policjantami, w obawie przed zwartymi szeregami bojówek działaczek Solidarności (tej prawdziwej, nie Dudowej)oraz agresywnymi działaczami KOD, uzbrojonymi w zabójcze plakaty i „O Boże”, flagę polską i Solidarności!
Tak więc, spacyfikowani, zbici w karną grupkę, pouczani przez młodziutkich policjantów, kwililiśmy o sprawiedliwości, demokracji i dobrej zmianie. Aż do momentu, kiedy uchyliły się drzwi do sali rozpraw, a nasza dzielna Ewa Wójciak zaintonowała okrzyk „jesteśmy z Tobą” i wszyscy dołączyli gromkim głosem. Wybuchły napisy i flagi – na chwilę, ale zwycięską chwilę.
Mam jeszcze jedną uwagę, na korytarzu spotkali się: solidarnościowcy, nasza Krystyna Stachowiak, Janusz Pałubicki, Danusia Kuroń, Henryk Wujec, Karol Modzelewski, Kodianie dogadasie, federaci, konfederaci, zawadiacy i kto tam jeszcze, przedstawiciele partii Razem, Zielonych, mecenasi, dziennikarze, aktorzy,- i wiecie, że od dłuższego czasu nie czułem się tak dobrze.
Jak człowiek jeden z wielu, wielu tak różnych, nawet trochę skonfliktowanych, ale tam połączonych pod jedną ideą- obroną CZŁOWIEKA krzywdzonego.
Jak normalnie, po polsku, z uśmiechem może rozmawiać stary dziad z młodymi zielonymi, tymi wkurzonymi na wszystkich rewolucjonistami z Razem, dziennikarzami, – można!
Ba, trzeba, bo oni chcą rozmawiać!!
Nie zmarnujmy tego, jest okazja, aby wspólnie walczyć o podstawowe prawa, nie bójmy się rozmawiać!

 

Andrzej Zimowski, fb, 01-12-2016

(Visited 146 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Information

This entry was posted on 2 grudnia 2016 by in FB, WYŁOWIONE Z SIECI (i nie tylko) and tagged .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.