web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

List otwarty Pułkownika Adama Mazguły

Płk. Adam Mazguła

Płk. Adam Mazguła

 

Szef Sztabu Generalnego WP generał Mieczysław Gocuł,
Dowódca Generalny RSZ gen. broni Mirosław Różański,
Generałowie, Oficerowie, Podoficerowie i Żołnierze Wojska Polskiego!

Nocą 29 listopada 1830 roku słuchacze Szkoły Podchorążych Piechoty zdobyli Belweder, siedzibę rosyjskiego dowódcy polskiej armii – Wielkiego Księcia Konstantego. Rocznica tej nocy, która rozpoczęła Powstanie Listopadowe, obchodzona jest we wszystkich wojskowych uczelniach jako Dzień Podchorążego. Obchodzimy dzień chwały niepodległej ojczyzny i polskości. Dzień dumy, że nawet grupa podchorążych, niekoniecznie wysokich oficerów, może dać sygnał do niepodległego zrywu zrzucenia kajdan w drodze do wolności.

Dzisiaj sytuacja w Polsce wcale nie jest dobra. Władzę demokratycznie przejęła partia Prawo i Sprawiedliwość, która pod hasłem „dobrej zmiany” zdecydowała się na rewolucję w kraju. W ciągu zaledwie roku, pod hasłami reformy, dokonano zamachu na wolności i prawa obywatelskie. Niebywałe upolitycznienie wszystkiego co się da upolitycznić, zwalnianie ludzi kompetentnych dla zastąpienia ich tzw. „misiewiczami”, zamach na szkolnictwo, na historię, w tym również Sił Zbrojnych Wojska Polskiego, histeria smoleńska, zniszczenie służby cywilnej i wiele innych działań budzi niepokoje społeczne.

Najważniejsze jednak jest to, że przy Panów cichej zgodzie dokonuje się zamach na Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej, na którą przysięgali wszyscy służący w Polsce żołnierze. Pozwolę sobie przypomnieć, że przysięgaliście Narodowi Polskiemu i Konstytucji.

Tymczasem, wybrane władze nie mają prawa niszczyć dokumentu podstawowego naszego państwa, zgodnie z którym przejęli tę władzę.
Na dodatek wojsko bierze czynny udział w zakłamywaniu historii, poprzez odrzucenie jej w częściach niepasujących do oficjalnej propagandy partii rządzącej. Wojsko pod Panów dowództwem kierowane jest w stronę „obłędu smoleńskiego”, który staje się przy waszym udziale religią narodowa, skierowaną przeciw wszystkim, kto nie w partii rządzącej lub Kukiz15. Za Waszym przyzwoleniem w Polsce odradza się faszyzm i nacjonalizm. Pozwalacie wyprowadzić , kosztem wojsk operacyjnych 50 tysięczną armię spod kontroli wojska do celów wiadomych tylko ministrowi, który jak wierzyć przekazom medialnym, jest od lat zdrajcą polskich wartości narodowych. Stworzyliście system niepewności służby dla żołnierzy. Kpicie sobie z ich praw, majstrujecie przy ustawach emerytalnych wojska, upokarzając swoich żołnierzy. Osobną sprawę stanowi całkowita uległość wobec klerykalizacji armii. Minister, przy Waszej obecności, deklaruje, że wojsko ma być wyznaniowe i do obrony chrześcijaństwa, a Wy bez słowa przytakujecie i fotografujecie się dumnie w mundurach Polskiej Armii z tym nie wiadomo komu służącym człowiekiem.

Szanowni Panowie!
Rozumiem, że czekacie, aby odezwał się zwykły żołnierz dla ochrony swojego honoru. Tak jak kiedyś zrobili to podchorążowie, bo oficerom nie chciało się przestać brylować wśród panienek rosyjskiej arystokracji Księcia Konstantego.

Ja, zwykły żołnierz rezerwista, w Dniu Podchorążego,
Wzywam Was, do okazywania szacunku dla każdego Obywatela Rzeczypospolitej Polskiej, przedstawiciela Narodu Polskiego, któremu przysięgaliście – każdego, bez względu na sort i czas, w którym się urodził!
Wzywam do przeciwstawienia się łamaniu Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej, w tym do ochrony Trybunału Konstytucyjnego, jako gwaranta jej przestrzegania.
Wzywam Was do interwencji w sprawie obrażania munduru, do poszanowania naszej historii i umacniania wojska.
Wzywam Was do odrzucenia ideologii wiary smoleńskiej i zachowania świeckości armii!

Z żołnierskim pozdrowieniem!

Adam Mazguła

Pułkownik rez. były dowódca jednostki wojskowej,
kierował odbudową prowincji Babilon w Republice Iraku,
Prezes Karpatczyków,
harcmistrz.

(Visited 640 times, 9 visits today)

2 comments on “List otwarty Pułkownika Adama Mazguły

 1. Leszek Berger
  5 grudnia 2016

  Dobrze, że ktoś pamięta, Panie Pułkowniku, co mundur znaczy i jakie powinności uosabia. Ale nie bójmy się prawdy, bo ona nie zabija, a czasem (rzadko) uzdrawia.
  .
  Nasza odwieczna polska specjalność w dziedzinie zwalczania różnych opresji to wytwarzanie po fakcie mitologii heroicznej.
  Na przykład za cara cały naród był w konspiracji. No, co najmniej 98%. Wszyscy knuli, łącznie z Polakami w carskich szlifach pułkownikowskich, a czasem generalskich, którzy wprawdzie powstańców tępili, ale tylko dla maskirowki, i również tymi, co po potyczkach zbrojnych trupy obierali (notabene obieranie trupów też było swoistą specjalnością konspiracyjną, po to, żeby nie można było trupa zidentyfikować i represjonować patriotycznej rodziny).
  .
  Za Niemca podobnie. Żadnych Quislingów, żadnych kolaborantów. Nic tylko ruch oporu. Nawet donosy do gestapo anonimowo pisano, a sprawców wymordowania Żydów tu i tam to aż do dzisiaj nie wykryto. Tak byli zakonspirowani!
  .
  Za komunistów również nie żadne chłopskie syny podejrzanym paznokcie wyrywali i jaja szufladą przytrzaskiwali, tylko ci obcy. A jak się nawet jakiś chłopski syn ubek albo zomowiec trafił, to wtyka konspiry, i tak zakręcił komuchami, tak zakombinował, że czerwoni winnego znaleźć nie mogli i to niewinny dostał kulę w tył głowy.
  .
  Taki kawał słyszałem dość dawno temu. Po 1989 facet zgłosił akces do organizacji kombatantów. Każą mu opowiedzieć, co robił w ruchu oporu. Ano kiedyś kiedyś na 10′ przed godziną milicyjną szczał na Marszałkowskiej, aż tu podchodzi patrol, zomowcy mówią „Obywatelu, co wy robicie, to jest miejsce publiczne, natychmiast przestańcie i schowajcie!”. A Pan wtedy co? „Ja? Schować schowałem, ale wcale nie przestałem! „

  • Jacek Walicki
   5 grudnia 2016

   celnie i świetnie opowiedziane.
   dzieki.
   j

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Information

This entry was posted on 30 listopada 2016 by in FB, HISTORIA, JESZCZE POLSKA... and tagged , , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.