web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Czyżby jednak Hillary?


Fot. bykst, Pixabayhttps://pixabay.com/sv/hackare-www-binära-internet-kod-1446193/

Fot. bykst, Pixabay


23-11-2016, „New York Magazine” na swej stronie internetowej zamieścił dziś tekst Gabriela Shermana, dający nadzieję na zrewidowanie wyników wyborów prezydenckich w USA. Sherman pisze, iż najwyższej klasy informatycy i przedstawiciele Centrum do Spraw Bezpieczeństwa Komputerowego i Społeczeństwa przy Uniwersytecie w Michigan, zwrócili się do sztabu wyborczego Hillary Clinton z informacją, która wskazuje na manipulacje przy komputerowym liczeniu głosów w trzech stanach: Michigan, Wisconsin i Pensylwania.

Według ich ekspertyzy, Hillary Clinton została pozbawiona 7 procent głosów. Nieprawidłowości miały mieć miejsce za sprawą hakerów, niekoniecznie amerykańskich, jak podaje dziennikarz.

Czy sztab Hillary Clinton podejmie wysiłki by sprawę wyjaśnić i ubiegać się o ponowne liczenie głosów? Czasu jest mało; w zależności od stanu gdzie fałszerstwa miały mieć miejsce, termin zgłoszenia postulatu weryfikacji upływa w różnych dniach ostatniego tygodnia listopada.
Sprawa uważana jest za skomplikowaną, wymagałaby nie tylko ponownego przeliczenia głosów, ale także wnikliwego zbadania maszyn liczących. Dodatkowym utrudnieniem, według jednego z najbliższych doradców Hillary Clinton, jest fakt, że Biały Dom skoncentrował się tak dalece na sprawnym przekazaniu władzy w nowe ręce, że nie bardzo widać tam chęci do ponownego rozpatrywania wyników głosowania.
Rzeczniczka sztabu Clinton nie zajęła oficjalnego stanowiska, natomiast są wśród najbliższych współpracowników Hillary tacy, którzy zapowiadają podjęcie starań, by sprawę wyjaśnić.

 

Tekst oryginalny Experts Urge Clinton Campaign to Challenge Election Results in 3 Swing States

Podobna wiadomość w CNN

(Tłumaczenie i opracowanie KK)

(Visited 5 011 times, 1 visits today)

3 comments on “Czyżby jednak Hillary?

  1. Stanislaw Waśko
    23 listopada 2016

    PRZELICZYĆ głosy w w tych trzech stanach, bezwzględnie!

  2. Przypadkowy gość
    25 listopada 2016

    Komorowski prezydentem, PO z PSL u władzy, Wielka Brytania w Unii, a Clinton prezydentem. Macie jeszcze jakieś idee?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Information

This entry was posted on 23 listopada 2016 by in FB, ŚWIATOWO, Trump and tagged , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.