web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Trumna „wielorazowego użycia”

ZNALEZIONE

Źródło: Mojpe (Pixabay)

Źródło: Mojpe (Pixabay)

Rozumiem, że nie każdy chce pozostać w wiecznej ciszy, ale tych osób już zapytać nie można, a te, które w ich imieniu przemawiają, nie wiem czy mają do tego tytuł. OK, zupełnie nie moja sprawa.
Jednakowoż kiedy przeczytałem o trumnie, którą będzie można w dowolnym czasie powtórnie i po raz kolejny otworzyć, to tak jakby zrobić furtkę, postawić budkę dla biletowego na karnet, na miesięczny – to mnie bardzo poruszyło.
I to – tak czuję – jest już i moja sprawa, bo trumna (przepraszam za określenie, nie znajduję jednak innego) „wielorazowego użycia” na potrzebę niegodną jest/może być przyczynkiem do nowej interpretacji miłosierdzia chrześcijańskiego. A końca tej interpretacji w tej chwili nie widzę, bo połamano wszelkie dotychczasowe zapory stojące tradycją. Nie wiem, czy ciężko jest nosić dzisiaj biret biskupi. Mnie by było bardzo ciężko.

Dariusz Ciupiński, fb 17-11-2016

(Visited 162 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Information

This entry was posted on 17 listopada 2016 by in FB, WYŁOWIONE Z SIECI (i nie tylko) and tagged , , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.