web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Grunt to lojalność

ZNALEZIONE: O formowaniu administracji Trumpa

Mapa Związku Radzieckiego. Źródło: The Russian Expeditions in Afghanistan (1979) and Syria (2015) : A Comparison

Mapa Związku Radzieckiego. Źródło: The Russian Expeditions in Afghanistan (1979) and Syria (2015) : A Comparison

Bodaj najbardziej przerażający są kandydaci na szefa dyplomacji. Pierwszym z nich jest Newt Gingrich, który w latach 90. był przywódcą Republikanów w Kongresie. Kilka miesięcy temu stwierdził: „Gdyby Estonia została zaatakowana przez Rosję, nie jestem pewien, czy powinniśmy ryzykować nuklearną wojnę tylko po to, by bronić miejsca, które jest de facto przedmieściem Petersburga”. Co gorsza, owa szokująca dla europejskich sojuszników Ameryki wypowiedź doskonale wpisuje się w życiorys Gingricha i jego prywatną interpretację słowa „lojalność”. Kiedy w latach 80. jego żona chorowała na raka i leżała w szpitalu, odwiedził ją i poinformował, że odchodzi z kochanką.

„Gazeta Wyborcza”, 13-11-2016

(Visited 461 times, 11 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Information

This entry was posted on 13 listopada 2016 by in FB, MONDO CANE – PIESKI ŚWIAT, Trump and tagged , , , , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.