web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Trumpizmy, zamiast komentarza (9-11-2016)

trump

Donald Trump, nowy prezydent Stanów Zjednoczonych, mówi:

 

O kobietach

„Tak naprawdę nie ma znaczenia, co one piszą. Ważne, byś zawsze miał dostęp do młodego i ładnego kawałka dupy”. (“Esquire”, 1991)

„Kobiety należy traktować jak gówno” („New York Magazine”, 1992)

„Kiedyś jesteś gwiazdą, pozwalają ci na to. Łap je za cipki. Możesz robić, co tylko chcesz” (2005)

 

O kobietach dokonujących aborcji:

„Jakiś rodzaj kary musi istnieć ” (MSNBC, marzec 2016)

 

Dziewięć miesięcy po wywiadzie, w którym oświadczył prezenterce telewizyjnej Megyn Kelly, że jej pytania wskazują na to, że ma miesiączkę:

„Megyn, w całym twoim życiu nazywano cię znacznie gorzej, nieprawda?” (maj 2016)

 

O żonach

„Nie da się zgwałcić żony” („Na Temat”)

„Pozwalać żonie, żeby pracowała, to coś bardzo niebezpiecznego. Gdy odnoszą sukces, dla mnie oznacza to koniec przyjemności” („ABC News”, 1994)

 

O źródłach zła:

„Niestety, zdecydowana większość ciężkich przestępstw w naszych miastach jest popełniana przez czarnych i Latynosów (hispanics)” (2013)

 

O Meksykanach:

„Kiedy Meksyk przysyła tu swoich obywateli, to nie są najlepsi z nich, nie przysyłają takich jak wy. Przysyłają ludzi, którzy mają wiele problemów i oni przynoszą te problem ze sobą do nas. Przynoszą narkotyki, zbrodnie. To są gwałciciele. Niektórzy, podejrzewam, są dobrzy” (Przemówienie, w którym ogłosił zamiar kandydowania na prezydenta, czerwiec 2015).

„Meksykanie uderzają w naszą gospodarkę, nie są naszymi przyjaciółmi. Uwierzcie mi, zabijają naszą gospodarkę. Stany Zjednoczone stały się śmietnikiem problemów innych nacji”. (Polskie Radio)

„Gitmo pozostanie otwarte. Zapakujemy tam wielu złych ludzi. Będziemy mieli mocne granice, mur z Meksykiem”. (RP)

 

O imigrantach w Ameryce:

„Nie będziemy rozdzielać rodzin, ale oni muszą odejść”. (Fakty. interia.pl)

 

O uchodźcach:

„Tu w Minnesocie doświadczacie z pierwszej ręki problemów związanych z niewłaściwym procesem weryfikacji: wielkie liczby somalijskich uchodźców przybywają do waszego stanu bez waszej wiedzy, bez waszego wsparcia czy akceptacji. Niektórzy z nich przyłączają się do ISIS I rozprzestrzeniają swoje skrajne poglądy na cały kraj i na cały świat”. (“The Guardian” 7-11-2016)

 

O Syrii, której prezydent wraz z prezydentem Rosji zajmują się mordowaniem cywilnej ludności i antyreżimowych bojowników Wolnej Armii Syrii, którzy walczą zarówno z Asadem, jak i ISIS:

„Assad zabija ISIS, Rosja zabija ISIS i Iran zabija ISIS” („The Independent”)

 

Do rosyjskich hakerów:

„Mam nadzieję, że uda wam się odnaleźć 30 tys. zagubionych emaili [Hilary Clinton]. Myślę, że nasza prasa wynagrodzi was sowicie. Zobaczymy, czy tak się stanie. Byłoby miło”. (Lipiec 2016)

 

O Putinie:

„To prawdziwy lider. Facet ma potężną kontrolę nad swoim krajem. (…) Jest przywódcą w o wiele większym stopniu niż nasz prezydent” („The Telegraph”)

„Dogadałbym się z Putinem, przecież nikt nie złapał Putina trzymającego pistolet przy głowie któregoś z zabitych dziennikarzy”. (Na Temat)

 

O pomocy dla państw bałtyckich – europejskich członków NATO w razie agresji ze strony Rosji:

„Musiałbym najpierw sprawdzić, czy te państwa wywiązują się z zobowiązań wobec nas”.

 

O inwazji Rosji na Ukrainę:

„[Putin]” wcale się nie wybiera na Ukrainę” (ABC, lipiec 2016)

„Mieszkańcy Krymu wolą być razem z Rosją, niż tam gdzie byli. Ukraina to chaos. Tak działo się za czasów Obamy. Powinniśmy mieć lepsze relacje z Rosją”.

(Visited 877 times, 1 visits today)

One comment on “Trumpizmy, zamiast komentarza (9-11-2016)

  1. alice
    9 listopada 2016

    Same genialne mądrości. I co ci Amerykanie zrobili?!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Information

This entry was posted on 9 listopada 2016 by in FB, MONDO CANE – PIESKI ŚWIAT, Trump and tagged , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.