web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Panie, ile za to dziecko?

ZNALEZIONE w „Gazecie Wyborczej”

Małgorzata Burek

Kategorie, Wyłowione z sieci, średnie

Wyłowione z sieci

Zamiast zapewnić środki na opiekę nad dzieckiem, przekupuje się wyborcę, aby osiągnąć doraźne cele polityczne.

(…) do czego zachęca państwo? Do rodzenia chorych dzieci w zamian za bonus. Może nie każdy się na to skusi, ale z całą pewnością znajdzie się ten i ów potrzebujący gotówki obywatel, który postara się pomóc swojemu szczęściu. Nie od dziś słyniemy jako naród kombinatorów. Polak potrafi. Zaczynając od ordynarnego dawania lekarzowi w łapę aż po bardziej kreatywne rozwiązania, paleta możliwości jest szeroka. Nie zawsze musi się udać, ale spróbować zawsze warto. „Stefan, kopnij mnie w brzuch, to dostaniemy cztery koła” albo ”Stefan, napijmy się jeszcze tego denaturatu, warto” – to też jest warta do przemyślenia opcja dla niektórych spragnionych obywateli. Czy któryś z panów posłów o tym pomyślał? (…)

Małgorzata Burek, list do „Gazety Wyborczej”

(Visited 90 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Information

This entry was posted on 8 listopada 2016 by in FB, TERRAFEMINA, WYŁOWIONE Z SIECI (i nie tylko), Z ZIEMI WOLSKIEJ and tagged , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.