web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Tykająca strzelba

POLECAMY: Jacek Parol, „Andrzej D., Antoni M., Beata S.”, Studio Opinii 27.10.2016.
Wasz czas przeminie. Polska przetrwała zabory i okupacje, stan wojenny i dyplomację Fotygi. Przetrwa i rządy PiS. Przyjdzie czas odpowiadania przed sądami i trybunałami na trudne pytania. Ułatwię Wam to. Zadam te pytania dziś. Będziecie mieli więcej czasu do namysłu.


Fot. Ken Lund, z otwartego archiwum Wikipedii https://pl.wikipedia.org/wiki/Ława_przysięgłych#/media/File:Jury_box_cropped.jpg

Fot. Ken Lund, z otwartego archiwum Wikipedii 


Andrzej D., Antoni M., Beata S.

Rzecz będzie o powstającej na naszych oczach formacji Obrony Terytorialnej.
W państwie europejskim, w XXI wieku, jeden człowiek tworzy współczesną wersję bojówek politycznych rodem z okresu międzywojennego.

Wyposażona w broń maszynową, umundurowana formacja paramilitarna, może stanowić skuteczny środek zapobiegawczy (odstraszający) wobec działań antyrządowych, a także wzmocni w wymierny sposób potencjał operacyjny formacji policyjnych w czasie pokoju.

Czy te formacje zostaną kiedykolwiek użyte, jako środek zapobiegający wobec działań antyrządowych? Przekonamy się.

Czy wyposażenie w postaci broni maszynowej zostanie wykorzystane we wsparciu potencjału operacyjnego formacji policyjnych w czasie pokoju?

W którym momencie niepodlegający nikomu i niczemu Antoni M. uzna, że w czasie pokoju w obronie działań rządowych niezbędne jest użycie umundurowanej formacji wyposażonej w broń maszynową?

Jesteśmy w sztuce Czechowa

Jeśli w pierwszym akcie sztuki na ścianie wisi strzelba, to w ostatnim akcie koniecznie musi wystrzelić.

Antoni Czechow

Wasz czas przeminie. Polska przetrwała zabory i okupacje, stan wojenny i dyplomację Fotygi. Przetrwa i rządy PiS. Przyjdzie czas odpowiadania przed sądami i trybunałami na trudne pytania. Ułatwię Wam to.
Zadam te pytania dziś. Będziecie mieli więcej czasu do namysłu.

Andrzeju D.:
przysięgałeś strzec konstytucji RP. Przysięgałeś strzec prawa, demokracji i dobra obywateli Rzeczypospolitej. W którym miejscu wyczytałeś, że to upoważnia cię do dania pozwolenia na oddanie broni maszynowej w ręce umundurowanych formacji podczas pokoju?

Beato S.:
Jakie akty antyrządowe upoważniają cię do podjęcia decyzji o wzmocnieniu obrony przed społeczeństwem i działaniami antyrządowymi w formie paramilitarnych sił uzbrojonych w broń maszynową?

Antoni M.:
Do kogo zamierzają strzelać twoi chłopcy? W którym momencie doszedłeś do wniosku, że będzie trzeba strzelać do Polaków?

Jarosławie K.:
Cóż ci takiego zrobiła ta Polska, że jej tak nienawidzisz? Gdzie jest koniec tego szaleństwa?

Jacek Parol

Tekst ukazał się na portalu Studio Opinii: Jacek Parol, „Andrzej D., Antoni M., Beata S.”

Drobnych zmian w oryginalnej wersji tekstu dokonaliśmy w porozumieniu z Autorem.

One comment on “Tykająca strzelba

  1. Ewa
    29 października 2016

    Niestety ten tekst wydaje sie proroczym. Strzelba wystrzeli, to gwarantowane. Jak temu zapobiec? Metody parlamentarne przestaly dzialac. Jeszcze chwila, a bedzie mozna zamknac cyrk pod nazwa Sejm I Senat. Pelna wladza w rece nadprezesa, a moze bedzie to Antoni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kategorie

Najpopularniejsze:

No top posts yet

License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.