web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Tykająca strzelba

POLECAMY: Jacek Parol, „Andrzej D., Antoni M., Beata S.”, Studio Opinii 27.10.2016.
Wasz czas przeminie. Polska przetrwała zabory i okupacje, stan wojenny i dyplomację Fotygi. Przetrwa i rządy PiS. Przyjdzie czas odpowiadania przed sądami i trybunałami na trudne pytania. Ułatwię Wam to. Zadam te pytania dziś. Będziecie mieli więcej czasu do namysłu.


Fot. Ken Lund, z otwartego archiwum Wikipedii https://pl.wikipedia.org/wiki/Ława_przysięgłych#/media/File:Jury_box_cropped.jpg

Fot. Ken Lund, z otwartego archiwum Wikipedii 


Andrzej D., Antoni M., Beata S.

Rzecz będzie o powstającej na naszych oczach formacji Obrony Terytorialnej.
W państwie europejskim, w XXI wieku, jeden człowiek tworzy współczesną wersję bojówek politycznych rodem z okresu międzywojennego.

Wyposażona w broń maszynową, umundurowana formacja paramilitarna, może stanowić skuteczny środek zapobiegawczy (odstraszający) wobec działań antyrządowych, a także wzmocni w wymierny sposób potencjał operacyjny formacji policyjnych w czasie pokoju.

Czy te formacje zostaną kiedykolwiek użyte, jako środek zapobiegający wobec działań antyrządowych? Przekonamy się.

Czy wyposażenie w postaci broni maszynowej zostanie wykorzystane we wsparciu potencjału operacyjnego formacji policyjnych w czasie pokoju?

W którym momencie niepodlegający nikomu i niczemu Antoni M. uzna, że w czasie pokoju w obronie działań rządowych niezbędne jest użycie umundurowanej formacji wyposażonej w broń maszynową?

Jesteśmy w sztuce Czechowa

Jeśli w pierwszym akcie sztuki na ścianie wisi strzelba, to w ostatnim akcie koniecznie musi wystrzelić.

Antoni Czechow

Wasz czas przeminie. Polska przetrwała zabory i okupacje, stan wojenny i dyplomację Fotygi. Przetrwa i rządy PiS. Przyjdzie czas odpowiadania przed sądami i trybunałami na trudne pytania. Ułatwię Wam to.
Zadam te pytania dziś. Będziecie mieli więcej czasu do namysłu.

Andrzeju D.:
przysięgałeś strzec konstytucji RP. Przysięgałeś strzec prawa, demokracji i dobra obywateli Rzeczypospolitej. W którym miejscu wyczytałeś, że to upoważnia cię do dania pozwolenia na oddanie broni maszynowej w ręce umundurowanych formacji podczas pokoju?

Beato S.:
Jakie akty antyrządowe upoważniają cię do podjęcia decyzji o wzmocnieniu obrony przed społeczeństwem i działaniami antyrządowymi w formie paramilitarnych sił uzbrojonych w broń maszynową?

Antoni M.:
Do kogo zamierzają strzelać twoi chłopcy? W którym momencie doszedłeś do wniosku, że będzie trzeba strzelać do Polaków?

Jarosławie K.:
Cóż ci takiego zrobiła ta Polska, że jej tak nienawidzisz? Gdzie jest koniec tego szaleństwa?

Jacek Parol

Tekst ukazał się na portalu Studio Opinii: Jacek Parol, „Andrzej D., Antoni M., Beata S.”

Drobnych zmian w oryginalnej wersji tekstu dokonaliśmy w porozumieniu z Autorem.

(Visited 224 times, 1 visits today)

One comment on “Tykająca strzelba

  1. Ewa
    29 października 2016

    Niestety ten tekst wydaje sie proroczym. Strzelba wystrzeli, to gwarantowane. Jak temu zapobiec? Metody parlamentarne przestaly dzialac. Jeszcze chwila, a bedzie mozna zamknac cyrk pod nazwa Sejm I Senat. Pelna wladza w rece nadprezesa, a moze bedzie to Antoni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.