web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Przegląd ducha

WYŁOWIONE Z SIECI

Noc na pikiecie pod KPRM. Bezsenna, nie umiem tu spać, każdy dźwięk przez folię jakby zwielokrotniony a nie stłumiony, liście „hałasują” opadając na plastik. No więc siedzę i czytam. Przegląd mediów. Czarna dziura. To zjawisko astronomiczne jak rzadko doskonale opisuje stan [politycznego] ducha – czasoprzestrzenna, grawitacyjnie indukowana kumulacja masy w małej objętości. Łeb przyciąga, a potem pęka. Nienawiść i obojętność. Trudno wytrzymać, a okopanie się pazurami na zasadach wymaga coraz więcej siły, której coraz mniej.

Ewka Błaszczyk

(Visited 143 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.