web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Nie bój się prezesa!

WYŁOWIONE Z SIECI:


WYŁOWIONE Z SIECI


Ostatnio tak zastanawiam się czy nie byłoby strategiczniej gdyby KOD dał wsparcie Andrzejowi Dudzie. Można by skandować: „Odwagi”, „Nie bój się prezesa”, „Zostań również naszym prezydentem”, „My cię obronimy” zamiast „Marionetka”, „Notariusz”, „Pinokio” itp.

Wytykanie Dudzie jego uczynków jest formalnie słuszne. Efektem ubocznym jest jednak to, że Duda pod obstrzałem i bez zaplecza politycznego jest skazany na prezesa. Paradoksalnie wzmocnienie Dudy jako niezależnego polityka, osłabi Kaczyńskiego, bo spowoduje to, że nie będzie mógł go w pełni kontrolować.

Czy Duda jest zdolny do samodzielnego działania? Czy ma takie aspiracje? Nie wiadomo. Z drugiej strony: co mamy do stracenia? Jedynie przełamaniem osobistej niechęci będzie wymagało wysiłku.

 

Dobiesław Pałeczka, fb

(Visited 290 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Information

This entry was posted on 24 października 2016 by in FB, WYŁOWIONE Z SIECI (i nie tylko) and tagged , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.