web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Polska dla obywateli


Krysia Kierebinski, licencja CC-BY-NC-ND https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/

Krysia Kierebinski, licencja CC-BY-NC-ND 


Przedstawiciele grupy Obywatele RP zgłosili w ratuszu jako osoby fizyczne zgromadzenia publiczne na przewidywanej trasie Marszu Niepodległości. 11 listopada ulicami Warszawy od lat maszerują środowiska skrajnej prawicy. Często dochodzi do burd.

– Duża część haseł skandowanych na tym marszu jest przestępstwem. To mowa nienawiści. Naszą intencją jest, by w tym roku do tego nie dopuścić – mówi Paweł Kasprzak z Obywatele RP . Jak zamierzają to zrobić? Okazuje się, że Obywatele RP wyprzedzili narodowców i jako pierwsi zgłosili swoje pikiety w ratuszu.

– Dajemy urzędnikom możliwość ucywilizowania Marszu Niepodległości, na którym w poprzednich latach dochodziło do łamania prawa – dodaje Paweł Kasprzak.

Cały tekst: Gazeta Wyborcza

 

(Visited 285 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Information

This entry was posted on 18 października 2016 by in FB, JESZCZE POLSKA... and tagged , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.